5 kluczowych korzyści programu odbudowy ryb sportowych

Czy wiesz, że kupując sprzęt wędkarski, sprzęt wędkarski i paliwo do łodzi, wspierasz program odbudowy ryb sportowych? To prawda! Za każdym razem, gdy robisz zakupy w miejscach, w których widnieje logo Sport Fish Restoration Program, pomagasz wspierać wysiłki na rzecz ochrony. Wychodź więc na zewnątrz, rób więcej tego, co kochasz (wędkarstwo i pływanie łódką) i jednocześnie pomagaj chronić nasze stanowe łowiska.

Federalny program pomocy w odbudowie ryb sportowych (SFR), który został uchwalony w 1950 r., Zezwolił na dotacje na ochronę dzikiej przyrody i rybołówstwa. Środki dotacji pochodzą z 10-procentowej akcyzy na wybrany sprzęt wędkarski oraz z podatków od paliw do motorówek i małych silników. Program SFR jest jednym z najbardziej udanych programów tego typu na świecie ze względu na poziom wpływu, jaki wywarł na wędkarstwo sportowe w całym kraju. Korzystając z funduszy SFR, nasze krajowe agencje ds. dzikiej przyrody są w stanie lepiej odtwarzać zasoby rybne i zarządzać nimi.

Oto 5 kluczowych korzyści programu odbudowy ryb sportowych:

  1. Program pomaga stanowym agencjom zajmującym się dziką przyrodą, przekazując fundusze na zarządzanie populacjami ryb i dzikich zwierząt, zarządzanie siedliskami, badania i edukację w zakresie zasobów wodnych.
  2. Entuzjaści wędkarstwa mają dostęp do większej liczby miejsc do pływania łodzią i zdrowszych łowisk dzięki obszarom zarządzania dziką przyrodą i wylęgarniom ryb.
  3. Branża wędkarstwa sportowego czerpie korzyści z rosnącej bazy wędkarzy, żeglarzy i innych użytkowników rekreacyjnych, którzy kupują sprzęt lub materiały wędkarskie i żeglarskie.
  4. Agencje stanowe i federalne uzyskują więcej funduszy na zaspokojenie potrzeb ochrony rybołówstwa sportowego.
  5. Wszyscy odnosimy korzyści z lepszego gospodarowania naszymi zasobami naturalnymi.

Pamiętaj, aby szukać logo SRF przy zakupie sprzętu do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, aby mieć pewność, że dochody zostaną przeznaczone na wsparcie ochrony rybołówstwa, rozszerzanie dostępu do zasobów rekreacyjnych w całym kraju.

Czy dokonałeś ostatnio zakupów, o których wiesz, że poszły w ramach programu SRF? Jeśli tak, co kupiłeś? Zaloguj się na blogu Take Me Fishing i skomentuj ten post, aby podzielić się wrażeniami z zakupów wędkarskich!

Kliknij, aby powiększyć


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *