5 interesujących faktów dotyczących malowania koni, które powinieneś wiedzieć

Konie malarskie są jedną z najbardziej cenionych ras w społeczności koni. Słyną z charakterystycznych wzorów i oznaczeń. Nie tylko kolory czynią tę rasę wyjątkową. Jest wiele zaskakujących malowanie faktów o koniach powinieneś wiedzieć.

W tym artykule zebrałem 5 niesamowitych faktów na temat amerykańskich koni malarskich. Przewińmy w dół, aby się dowiedzieć!

amerykańskie-farby-konie-fakty

5 zaskakujących faktów dotyczących malowania koni dla miłośników koni

1. Konie malarskie są wyjątkowo inteligentne i spokojne

Konie malarskie słyną na całym świecie ze swojej niezwykłej inteligencji. Są szybkimi uczniami i przyjaznymi towarzyszami.

Dla początkujących jeźdźców wybór koni do malowania to świetny pomysł. Mają przyciągający wzrok wygląd, muskularną formę i spokojne nastawienie. Mogę ich używać do różnych celów, takich jak transport, praca na farmie, jazda konna lub zawody. Są dobrze znani z tego, że są silnym rywalem w kilku sportach konnych.

>>> Czytaj więcej: Ile ważą Paint Horses?

2. Wcześniej byli „wyrzutkami” ze świata zarejestrowanych koni

Początkowo AQHA – American Quarter Horse Association – nie zezwalało na rejestrację koni malarskich. Uważano, że rasa ta ma „nadmierne” białe ubarwienie, co czyni je końmi „poganiającymi”.

Mimo to ten wyjątkowy rodzaj konia był nadal popularny wśród dużej liczby zwolenników. W 1965 roku powstało APHA – American Paint Horse Association. Obecnie na całym świecie zarejestrowanych jest ponad milion zarejestrowanych koni malarskich.

3. Żadne konie z farby nie są do siebie identyczne

W rzeczywistości żadne konie z farbą nie mają dokładnie takich samych wzorów kolorystycznych jak inne. Choć wyglądają podobnie, ich kolory i kształty są nieco inne.

3 główne rodzaje wzorów malowania koni to tovero, overo i tobiano. Każda z nich różni się w zależności od oznaczenia głowy, koloru ogona, ilości bieli, kształtu ciemniejszych kolorów.

>>> Może lubisz: Różni się między Paint Horse i Pinto Horse

4. Mają różne kolory oczu

Konie malarskie mają zwykle niebieskie oczy. Ale to nie jest dokładnie ten „niebieski” kolor, który widzę. W malowaniu oczu koni brakuje melaniny, co wynika z ich predyspozycji genetycznych.

Takie „niebieskie” oczy wyróżniają tę rasę spośród innych. Większość koni ma tylko brązowe oczy. Konie do malowania mogą mieć 1 brązowe oko i 1 niebieskie oko lub 2 niebieskie oczy. Niektóre oczy są jeszcze bardziej wyjątkowe zarówno w przypadku brązu, jak i niebieskie kolory.

5. Rasa koni malarskich otrzymuje różne nagrody

W 1986 roku pierwszy zarejestrowany koń malarski zdobył pierwszą nagrodę w konkursie National Cutting Horse Association (NCHA) Open Super Stakes.

Później w 2001 roku RR Stars wygrał NRHA Open Futurity, stając się pierwszym koniem do malowania, który to osiągnął. Wielu hodowców malarskich zarobiło również miliony dolarów na różnych zawodach konnych.

Texas Hero, wielokrotnie nagradzany reproduktor farb, zarobił w 2007 roku 3 miliony dolarów. Innym wybitnym reproduktorem jest Fleetstreet Max, posiadający ponad 31 czempionatów świata.

Ostatnia myśl

Konie malarskie to urzekająca rasa. Z pewnością pokochasz, jak wszechstronne i wyjątkowe są. Mam nadzieję, że poprzez ten artykuł na malowanie faktów o koniachmożesz lepiej zrozumieć tego rodzaju konia. Nie wahaj się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *