5 gorących miejsc wędkarskich, których nie powinieneś przegapić

Umiejętność identyfikacji gorących punktów wędkarskich może oznaczać różnicę między dniem pełnym nieprzerwanej akcji a dniem pełnym ziewania. Chociaż każda droga wodna ma unikalne cechy i cechy wyróżniające, istnieją pewne obszary, w których prawie zawsze będą przebywać ryby. Podczas gdy niektóre z tych obszarów mogą być widoczne nad powierzchnią (pale, mola lub drzewa), inne nie są (półki lub zanurzone pniaki).

Wykorzystanie mapy konturowej lub mapy topograficznej może być bardzo pomocne przy lokalizacji obiektów podwodnych w nieznanym akwenie. Im ciaśniejsze linie na mapie konturowej, tym bardziej stroma lub bardziej dramatyczna będzie różnica głębokości.

Znajdź te dobre miejsca do wędkowania

Podczas łowienia na nowym obszarze lub drodze wodnej możesz zacząć od zlokalizowania tego typu gorących miejsc wędkarskich.

1. Półki. Półki to obszary tuż nad spadkami, w których płytka woda spływa w dół w kierunku głębszej wody. Ryby mają tendencję do zatrzymywania się w miejscach, w których występują nagłe zmiany w rysach dna. Półki, które znajdują się tuż nad ostrymi spadkami, są często najbardziej produktywne.

2. Punkty. Podczas łowienia w jeziorach słodkowodnych, rzekach i stawach lub przybrzeżnych miejscach ze słoną wodą, punkty mogą być również dobrymi miejscami do wędkowania. Mówiąc prościej, punkty są rodzajem podwodnej struktury, w której znajduje się obszar płytkiej wody, która wystaje na drogę wodną otoczoną głębszą wodą. Punkty te zapewniają drapieżnym rybom możliwość zasadzki i łatwy dostęp do płytkiej lub głębokiej wody.

3. Pale i pomosty. Pilingi i mola to dwa rodzaje konstrukcji, które są znane z tego, że są atraktorami ryb. Zazwyczaj można spotkać przynętę żywiącą się mikroorganizmami żyjącymi na lub w pobliżu tego typu gorących miejsc wędkarskich. Idąc w górę łańcucha pokarmowego, przynęty są źródłem pożywienia dla wszystkich drapieżnych ryb, które patrolują ten obszar.

4. Linie chwastów. Chwasty są źródłem osłony, pożywienia i rozpuszczonego tlenu. W ciągu dnia, kiedy rośliny wodne i glony są wystawione na działanie promieni słonecznych, produkują tlen jako produkt fotosyntezy. Kiedy ryby są w trybie drapieżnym lub są bardziej aktywne, potrzebują więcej tlenu, więc wytrzymają w obszarach, w których można znaleźć wyższy poziom tlenu.

5. Pniaki i drzewa. Innymi dobrymi miejscami do wędkowania są obszary częściowo zanurzonego lub zanurzonego drewna. Pniaki i drzewa stanowią również ulubione źródło pożywienia i osłony dla ryb. Zanurzone korzenie i gałęzie przyciągają ryby, zapewniają cień i są idealnym miejscem do ukrycia się drapieżnych ryb podczas próby zasadzki na zdobycz.

Teraz, gdy już wiesz, na co zwracać uwagę, gdy wyjdziesz na wodę, poświęć trochę czasu na odświeżenie swojej pamięci na temat najlepszych technik stosowanych podczas łowienia w tych obszarach. Możesz odświeżyć techniki łowienia na żywą przynętę, aby mieć najlepszą szansę na spójną akcję dla całej rodziny, lub techniki łowienia na przynęty, które są większym wyzwaniem.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *