5 funkcji, które powinny mieć wszystkie wędki oceaniczne

Jeśli jesteś nowy w wędkarstwie morskim, możesz się zastanawiać, jakich cech powinieneś szukać w najlepszych wędkach oceanicznych. Trwałość, elastyczność i wytrzymałe komponenty powinny znajdować się na szczycie listy. Niezależnie od tego, czy łowisz tuńczyka trollingiem, czy wyciągasz gargantuicznego granika spod półki, twoja wędka lub wędka na morzu będzie musiała wytrzymać najtwardsze żywioły i najbardziej krzepkie ryby. Sprawdź pięć ważnych cech, które powinny mieć wędki oceaniczne.

1. Rozważ jednoczęściowy pręt, aby zwiększyć czułość

Przekonasz się, że na rynku dostępne są zarówno wędki jednoczęściowe, jak i dwuczęściowe. Gdy masz większe doświadczenie wędkarskie, możesz wybrać wędkę dwuczęściową. Jednak jako początkujący wędka jednoczęściowa jest zwykle najlepszym wyborem, ponieważ zapewni większą czułość podczas łowienia na głębszych wodach. Większa czułość oznacza mniej przeoczonych brań.

2. Włókno szklane lub materiał kompozytowy zapewniający elastyczność

Włókno szklane ogólnie oferuje większą elastyczność niż grafit, a jednocześnie zapewnia mnóstwo wsparcia dla największych i najlepszych gatunków ryb morskich. Chociaż na rynku dostępne są również wędki z kompozytów z włókna szklanego i grafitu, które są lżejsze, ale nadal bardzo wytrzymałe. Jeśli planujesz trochę jigowania lub trollingu na morzu, możesz spróbować średnio ciężkiej, bardzo szybkiej lub szybkiej akcji z włókna szklanego lub kompozytowej wędki morskiej o długości około 6 lub 6½ stopy. Pamiętaj tylko, że dżigowanie i trolling na morzu to dwie techniki łowienia na morzu, które zazwyczaj wymagają większej mocy niż akcję.

3. Poszukaj prętów z elementami odpornymi na korozję

Wszystkie wędki i kołowrotki, które wybierzesz, powinny być odporne na korozję. Na przykład wszystkie prowadnice i uchwyty kołowrotków powinny być wykonane z niekorodującego materiału, takiego jak aluminium lub stal nierdzewna. Aby Twój sprzęt działał dłużej, pamiętaj o dokładnym wypłukaniu wszystkich wędek morskich i kołowrotków do połowów w wodzie słodkiej po powrocie do doku.

4. Znajdź pręt z powłoką ochronną UV

Wiele wędzisk oceanicznych ma powłokę ochronną, która pomaga chronić blank przed blaknięciem, odpryskiwaniem, pękaniem i łuszczeniem się, które mogą wystąpić przy ciągłym użytkowaniu w jasnym świetle słonecznym.

5. Wybierz wędkę z wytrzymałymi uchwytami wykonanymi z pianki o zamkniętych komórkach

Pianka o zamkniętych komórkach, taka jak octan etylenowo-winylowy lub pianka EVA, może zazwyczaj wytrzymać ekstremalne zmiany temperatury i trudne warunki słonej wody przez dłuższy czas.

Teraz, gdy wiesz już trochę więcej o właściwościach wędki lub wędki oceanicznej, możesz podjąć lepszą decyzję o tym, która wędka morska na morzu najprawdopodobniej wytrzyma wszystkie twoje złowione ryby. Pamiętaj tylko, aby przed opuszczeniem doków sprawdzić przepisy dotyczące połowów morskich w swoim stanie i kupić licencję wędkarską przez Internet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *