5 faktów dotyczących sezonu połowów tuńczyka, które musisz znać

Jeśli jesteś wędkarzem przybrzeżnym, który uwielbia zastrzyk adrenaliny, być może odliczasz dni do rozpoczęcia sezonu połowów tuńczyka. Niewiele gatunków słonowodnych może zapewnić takie samo wyzwanie i dreszczyk emocji, jak te potężne ryby pelagiczne. Niezależnie od tego, czy chcesz złowić tuńczyka błękitnopłetwego u wybrzeży Nowej Anglii, czy tuńczyka żółtopłetwego podczas wakacji na Hawajach, jedno jest pewne; Połów tuńczyka nie jest dla osób o słabym sercu.

Zanim wejdziesz na pokład łodzi wędkarskiej na wyprawę na tuńczyka błękitnopłetwego lub tuńczyka żółtopłetwego, musisz poznać te pięć faktów na temat sezonu połowów tuńczyka.

  1. Tuńczyk błękitnopłetwy i tuńczyk żółtopłetwy są gatunkami masowo migrującymi, które są regulowane na szczeblu federalnym przez Krajowa Służba Rybołówstwa Morskiego. Oznacza to, że na wodach stanowych obowiązują przepisy federalne. Jeśli chcesz nauczyć się łowić tuńczyki, musisz znać przepisy federalne, które dotyczą tych gatunków.
  2. W Stanach Zjednoczonych zwalczane są dwa gatunki tuńczyka błękitnopłetwego: atlantycki tuńczyk błękitnopłetwy i tuńczyk błękitnopłetwy z Pacyfiku.
  3. Sezon na tuńczyka błękitnopłetwego na Atlantyku trwa od czerwca do listopada wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej, podczas gdy tuńczyki błękitnopłetwe z Pacyfiku są zazwyczaj łowione u wybrzeży Kalifornii od maja do października.
  4. Tuńczyk żółtopłetwy łowi się głównie u wybrzeży Teksasu, Luizjany, Południowej Kalifornii i Hawajów w okresie letnim lub wczesną jesienią.
  5. W przypadku tuńczyka najlepiej łowić między zmierzchem a świtem. Bez światła dziennego łatwiej jest zwiększyć wagę sprzętu bez bystrych oczu tuńczyka, który będzie mądry w tej sytuacji. Cięższy sprzęt może znacznie zwiększyć szanse na wyłowienie jednej z tych intensywnie walczących ryb. Użyj konwencjonalnego kołowrotka o wadze od 50 do 80 funtów (użyj większego rozmiaru do tuńczyka błękitnopłetwego) i ciężkiej wędki o długości od 6 do 7 stóp do trollingu.

Przed pierwszą w roku wyprawą na połów tuńczyka upewnij się, że skończyłeś pracę domową na sezon tuńczykowy. Bądź świadomy wszelkich aktualizacji przepisów, kup licencję na połowy w słonej wodzie przez Internet i nie zapomnij zabrać ze sobą ciężkiego sprzętu do połowu tuńczyków na morzu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *