5 błędów żeglarskich, których nie chcesz popełniać

Jeśli regularnie wypływasz swoją łodzią, istnieje duże prawdopodobieństwo, że „IT” przydarzyło ci się więcej razy, niż chciałbyś wspomnieć. Co to jest „IT”, pytasz? Cóż, „IT” to jedna z tych okazji, kiedy po cichu łowiłeś w jednym ze swoich ulubionych miejsc, a pan lub pani Rude Boater nagle przemknęli obok ciebie, tworząc niebezpieczną lub nierozważną sytuację na wodzie.

Według US Coast Guard, błędy operatorów stanowią 70% wypadków na łodziach i właśnie dlatego tak ważne jest, aby znać i przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących żeglugi dla bezpieczeństwa (i rozważenia) każdego, kto korzysta z dróg wodnych. Jeśli dopiero zaczynasz pływać łódką, naucz się „przepisów ruchu drogowego” i dowiedz się, jak być odpowiedzialnym żeglarzem, biorąc udział w zajęciach z podstaw żeglarstwa w Twojej okolicy.

rampa startowa

Chociaż można uwzględnić o wiele więcej błędów związanych z pływaniem łódką, oto pięć najczęstszych:

  1. Przekraczanie kanału przed wpływającymi lub wypływającymi statkami. Nie przekraczaj kanału przed wpływającymi lub wypływającymi łodziami, ale raczej ustępuj statkom w kanale, ponieważ mają one pierwszeństwo. Kiedy przecinają się dwa statki motorowe, statek, który ma drugi po swojej prawej burcie, musi trzymać się z daleka i unikać przecinania się przed drugim statkiem.

  2. Przejeżdżanie obok wędkarzy na płytkiej wodzie i bieganie po trawiastych równinach. Prowadź odpowiedzialnie łódź na płytkich wodach. Przejeżdżanie obok wędkarzy lub innych żeglarzy na płytkiej wodzie jest nie tylko uciążliwe; może również spowodować poważne uszkodzenia trawy morskiej i łodzi.

  3. Przejeżdżanie przez żyłki wędkarskie innej łodzi. Wydaje się, że to zdrowy rozsądek, ale możesz być zaskoczony, jak wielu żeglarzy nie jest zbyt świadomych innych łodzi lub wędkarzy. Uważaj i bądź świadomy tego, co dzieje się wokół ciebie przez cały czas.

  4. Kotwiczenie w środku kanału. Nie należy kotwiczyć statku na środku żeglownego kanału. Kanały żeglarskie to „drogi” dróg wodnych i można to porównać do parkowania samochodu na środku autostrady.

  5. Brak świadomości płycizn, mielizn lub skał i osiadanie na mieliźnie. Po pierwsze, dowiedz się, jak głęboko znajduje się Twoja łódź poniżej linii wodnej lub jak bardzo „zanurzysz”, abyś mógł to wziąć pod uwagę. Po drugie, odrób swoją „pracę domową” przed każdą podróżą, badając obszar, w którym planujesz pływać łodzią lub łowić ryby. Czytaj wykresy, badaj poziomice, monitoruj głębokości i korzystaj z GPS.

Teraz, gdy znasz już kilka typowych błędów popełnianych przez ludzi podczas pływania łódką, możesz sam ich uniknąć. Jakie inne błędy żeglarskie lub faux pas widziałeś lub doświadczyłeś? Przekaż swoją opinię, dołączając do społeczności Take Me Fishing i dodając swoje komentarze do tego posta.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *