5 błędów, których należy unikać podczas turniejów wędkarskich

Wielu zapalonych wędkarzy, których pasją jest wędkarstwo, decyduje się przenieść tę pasję na wyższy poziom, biorąc udział w konkurencyjnych turniejach wędkarskich. W końcu turnieje to zupełnie nowy sposób na wyzwanie i przetestowanie swoich umiejętności wędkarskich, biorąc pod uwagę fakt, że łowisz z czasem.

Pamiętaj tylko, że istnieje zestaw zasad, których będziesz musiał przestrzegać, które będą się różnić w zależności od konkretnego turnieju, w którym weźmiesz udział. Jest krzywa uczenia się i będą popełniane błędy, szczególnie podczas kilku pierwszych turniejów wędkarskich, w których bierzesz udział.

Tak, popełniłem swój własny udział w błędach w turniejach wędkarskich. Na przykład kiedyś nie udało mi się zabezpieczyć zatrzasku na mojej studni. Patrzyłem, jak coś, co mogło być zwycięskim turniejem, wyskakuje ze studni i płynie przez tylną część łodzi z powrotem do Zatoki Meksykańskiej! To właśnie my, wędkarze turniejowi, nazywamy „złamanym sercem”.

Zdając sobie sprawę, że moje doświadczenie ogranicza się głównie do turniejów na równinach słonowodnych, postanowiłem zapytać moich odbiorców w mediach społecznościowych o błędy, które popełnili w turniejach wędkarskich, aby można było czytać i uczyć się z wielu punktów widzenia.

Oto pięć najważniejszych błędów, których należy unikać podczas łowienia w turniejach (w tym nazwiska wędkarzy turniejowych, którzy podzielili się tymi błędami na podstawie doświadczenia):

 1. „Jednym z moich największych błędów nie było spisanie czasu na ważenie turnieju. Pomyliłem czas i dotarłem do ważenia zbyt późno”. (Mark Paddie)

  Lekcja: Nie zapomnij o ważnych szczegółach. Jeśli organizatorzy turnieju nie dostarczą wersji papierowej zasad i nie ważą czasów, upewnij się, że je zapisałeś.

 2. „Nie wyrzucaj zwycięskiej ryby tylko dlatego, że myślisz, że możesz zdobyć jedną większą”. (Ray Welle)

  Lekcja: Nie bądź chciwy ani zbyt pewny siebie. Nigdy nie wiadomo, jakie zmienne mogą zmienić warunki łowienia i spowodować przerwanie brania.

 3. „Nieprzestrzeganie przepisów stanowych i federalnych”. (Bob Bryant)

  Lekcja: Zawsze przestrzegaj wszystkich obowiązujących przepisów rybackich. Jeśli tego nie zrobisz, nie tylko zostaniesz zdyskwalifikowany z turnieju, ale możesz ponieść konsekwencje stanowe lub federalne.

 4. „Nie ważyliśmy ryb, ponieważ nie sądziłem, że mamy taką wagę”. (Cory Willis)

  Lekcja: Ponownie, istnieje wiele zmiennych, które mogą wpływać na warunki połowów. Chociaż możesz pomyśleć, że twoja ryba nie będzie w zakresie wymaganym do umieszczenia, nigdy nie wiesz, jakiej wielkości ryby inne zespoły lub wędkarze przyniosą z powrotem na stanowisko ważenia. W razie wątpliwości rozważ to.

 5. – Posiadanie o jedną rybę za dużo w studni podczas ważenia. (Karl Erbacher)

  Lekcja: Zwróć szczególną uwagę na ryby w swojej studni i policz je po każdej dodanej lub zastąpionej rybie.

Jeśli jesteś weteranem turniejów wędkarskich, czy możesz opowiedzieć o największych błędach, jakie popełniłeś w turniejach wędkarskich, i jak zapobiegać popełnianiu tych błędów teraz? Skomentuj Strona na Facebooku TakeMeFishing.org z własnymi doświadczeniami!


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *