4 zaskakujące rzeczy, których nauczyłem się podczas wędkowania z moimi ojcami

Czy to mógł być radosny dźwięk basu wielkogębowego uderzającego w Hula Popper dziadka w pobliżu płatków lilii? Czy to mógł być ten moment, kiedy dumnie stałem przed obiektywem aparatu mojego ojca z żółtym okoniem zwisającym z końca mojej wędki Snoopy? A może słowa zachęty wypowiedziane przez dwie osoby, które najbardziej podziwiałem? Powodów, dla których początkowo zakochałem się w wędkowaniu, jest wiele, ale powód numer jeden wyróżnia się jak 40-calowy sum kanałowy w szkole crappie – to dlatego, że mój ojciec lub dziadek prawie zawsze byli przy mnie.

Trzydzieści pięć lat temu nie było „fajnie”, żeby dziewczyna nosiła szare bluzy i dżinsy Levi z dziurami na kolanach zamiast różowych sukienek z falbankami i lakierowanych butów. Z drugiej strony, kiedy łowiłem ryby z jednym z moich dwóch ulubionych ojców, nie przejmowałem się specjalnie wyglądem. Byliśmy zajęci tworzeniem jednych z najlepszych wspomnień z mojego dzieciństwa… i te wspomnienia dotyczyły brudu, robaków, płotek i innych oślizgłych rzeczy, które po prostu nie pasowały do ​​różowych sukienek z falbankami.

Pomijając brud i oślizgłe rzeczy, nauczyłem się także kilku ważnych życiowych lekcji, kiedy nęciliśmy, rzucaliśmy i łowiliśmy. I nie mogłem wymyślić bardziej odpowiedniego czasu na podzielenie się tymi lekcjami niż teraz, z okazji Dnia Ojca.

1. Wiele życiowych problemów lepiej rozwiązać po kilku godzinach łowienia. Ponieważ byłam nieśmiałą i nieśmiałą chłopczycą, nie pasowałam do większości innych dzieci w moim wieku. Często wracałem ze szkoły czując się opuszczony i samotny. Mój ojciec i dziadek zawsze wiedzieli, że po kilku godzinach łowienia ryb (połączonych z dobrą pogawędką) będę bardziej pewny siebie. Poza tym to, co wcześniej wydawało się dużym problemem, nie wydawało się mieć żadnego znaczenia po spędzeniu trochę czasu nad wodą z tatą lub dziadkiem.

2. Nie skupiaj się na rzeczach, skup się na chwili. Kiedy pasjonujesz się jakimkolwiek hobby lub sportem, łatwo jest dać się wciągnąć w te sprawy. Czy kiedykolwiek byłeś tak zakochany w swoim sprzęcie, że zacząłeś tracić koncentrację na tym, dlaczego w ogóle zakochałeś się w wędkarstwie? Jasne, miło jest mieć nowe przynęty do wypróbowania lub nową łódź, która szybciej zabierze Cię na to niesamowite miejsce do łowienia ryb, ale mój dziadek zawsze świetnie pamiętał, aby zatrzymać się i zwrócić uwagę na naprawdę ważne rzeczy, takie jak wspaniały letni wschód słońca lub kolory w łuskach pstrąga tęczowego.

3. Błędy są częścią życia, a jutro jest kolejny dzień na poprawę. Po przegapieniu okazji do wylądowania ładnej ryby, często się wyciszałem, a moja dolna warga przyjmowała pozycję nadąsaną… ok, więc może nawet kilka łez leciało mi od czasu do czasu. Na szczęście mój ojciec lub dziadek przypominali mi, że błędy są częścią procesu uczenia się, przez który wszyscy przechodzimy (nawet najlepsi wędkarze od czasu do czasu chybiają ryby) i że jutro będzie kolejny dzień, w którym będę mógł doskonalić swoje techniki.

4. Kanapki z masłem orzechowym i galaretką zawsze smakują dziesięć razy lepiej, gdy jesz je na łodzi podczas wędkowania. Tak, wiem, że to trochę przypadkowe, ale to prawda! Może miało to coś wspólnego z domową galaretką malinową mojego dziadka i sposobem, w jaki zaczęła wchłaniać się w chleb po kilku godzinach przechowywania w lodówce. A może po prostu przebywanie na świeżym powietrzu w towarzystwie ludzi, na których mi zależało, sprawiło, że kanapka wydawała się o wiele lepsza.

Zawsze będę wdzięczny mojemu tacie i dziadkowi za wszystko, czego nauczyli mnie o wędkowaniu i życiu. Jakie wspaniałe wspomnienia lub lekcje wyniosłeś po czasie spędzonym na wędkowaniu z ojcem lub dziadkiem? Zaloguj się do społeczności Take Me Fishing, aby skomentować ten post lub odwiedź naszą stronę na Facebooku. Chętnie poznam Twoje osobiste historie.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *