4 wzory muchowe, których możesz używać Fly Fishing for Bluegill

Jeśli chcesz doświadczyć wszelkiego rodzaju zabawy z wędką muchową, podnieś ciężarek 4 lub 5 i spróbuj łowić na muchę bluegill w słodkowodnym jeziorze lub stawie. Bluegill to jeden z gatunków panfish z ciepłą wodą, który, biorąc pod uwagę jego skromny rozmiar, może toczyć raczej zadziorną walkę. Późną wiosną i latem, które zbiegają się z wylęganiem się owadów, warto zacząć wybierać muchy niebieskoskrzelowe, aby móc złapać kilka i dobrze się bawić.

Jeśli zastanawiasz się, jakie muchy bluegill najlepiej użyć, rozważ te popularne wzory panfish:

1. Mały pływający wzór muchy Popper

Do wiązania much bluegill zazwyczaj najlepsze są haczyki w rozmiarze 10 lub 8. Możesz pomalować je na różne kolory, takie jak szary, niebieski i żółty, aby zobaczyć, które kolory wydają się najbardziej uderzać w różnych warunkach wodnych. Użyj gumowych nóżek i jeżynowego ogona.

2. Wzór muchy wełnianego robala

Jedną z najlepszych rzeczy we wzorze wędkarstwa muchowego Woolly Bugger jest to, że możesz modyfikować rozmiar i kolor tego wzoru i używać go prawie w dowolnym miejscu na świecie. W rzeczywistości Woolly Bugger w rozmiarze 10 lub 8 w kolorze oliwkowym lub czarnym może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kuszenie upartego błękitnoskrzeli do gryzienia pod powierzchnią.

3. Piankowy wzór muchy pająka

Spróbuj łowić na muchę bluegill za pomocą czarnej, szarej lub brązowej piankowej muchy pająka w obszarach w pobliżu stosów zarośli lub roślinności przybrzeżnej. To jedna z najłatwiejszych much, których możesz użyć. Wszystko, co musisz zrobić, to wyrzucić go w miejsca, w których żeruje błękitnoskrzeli i pozwolić mu siedzieć, aż dostaniesz ciosu.

4. Wzór muchy królewskiego woźnicy

Chociaż ten klasyczny wzór jest najczęściej używany w przypadku pstrągów, Royal Coachman nie powinien być również pomijany na żadnej liście produktywnych much błękitnoskrzeli. Podczas letnich wylęgów owadów, Royal Coachman często może pokonać każdą z najlepszych przynęt do połowu błękitnoskrzeli. Ten wzór wędkarstwa muchowego może być zdarty lub dryfowany w nurcie. Poeksperymentuj, aby zobaczyć, która technika działa najlepiej.

Teraz, gdy wiesz już o czterech dobrych muchach błękitnoskrzeli, które możesz wypróbować, dowiedz się, gdzie znaleźć błękitnoskrzeli podczas łowienia w stawach w całym kraju. I nie zapomnij o zakupie licencji wędkarskiej.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *