4 wskazówki wędkarskie dotyczące łowienia w zimnej wodzie

Zimna woda oznacza dla ryb niższy metabolizm. Nie oznacza to, że nie będą gryźć, ale pewne zmiany w technice są w porządku, takie jak nauka wolniejszego łowienia.

Cold-JerkBait-Slower-E

Jedną z doskonałych przynęt na basy zimnowodne jest jerkbait. Marek Zona, gospodarz Niesamowity pokaz wędkarski Zonyrzuca tę zawieszoną przynętę przez całą zimę. Kręci się, aby uzyskać trochę głębi, porusza nim kilka razy, po czym robi pauzę. Czasami ten okres bezczynności trwa nawet 30 sekund. Mówi, że trzeba się przekonać, że bass, bluegill, a nawet crappie powoli bada tę przynętę, a jeśli pozwolisz jej podejść wystarczająco blisko, przy następnym szarpnięciu nastąpi reakcja na branie.

Uważam, że niezwykle trudno jest pozwolić twardej przynęcie siedzieć tak długo bez zwijania się, ale oto kilka wskazówek i wskazówek dotyczących wędkowania:

  1. Nie do końca żartem, Zona sugeruje między szarpnięciami „napisz do kogoś”. W ten sam sposób możesz użyć aparatu, aby zrobić zdjęcie lub nagrać krótki film przedstawiający chłodną scenerię podczas przerwy między skurczami.
  2. Czasami tylko podstawowe problemy z linką spowalniają zwijanie podczas łowienia w mroźnych warunkach. Gdy tylko żyłka poczuje zimną wodę, chce się zwijać. Zwiększa to szanse na pętle i być może węzły, które tworzą coś do rozplątania, a tym samym zajmują cię podczas przerwy.
  3. Zona wybiera również kołowrotek Baitcaster z przełożeniem, które zmusza go do zwolnienia. Nadal może zwijać, ale przy niższym przełożeniu spowoduje to wolniejsze nawijanie żyłki niż kołowrotek z wyższym przełożeniem.
  4. Jeśli poruszam się podczas rzucania wzdłuż linii brzegowej, aby spowolnić zwijanie przynęty, zmienię kąt rzucania tak, aby był bardziej przed sobą niż na bok. W ten sposób część mojego motania ma na celu nadrobienie mojego ruchu w kierunku przynęty.

Wędkowanie na zimno-wolniejszy bas

Dopóki jest jeszcze otwarta woda, będę tam łowił. A jeśli widzisz, jak fotografuję ptasie gniazdo w mojej żyłce, trzęsąc się w moich neoprenowych woderach, to po prostu pracuję nad jerkiem.


Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *