4 wskazówki, które pomogą początkującym łowić ryby

Jak tylko trochę się rozgrzeje, będę łowić. Więc nawet nie zawracaj sobie głowy dzwonieniem. Mam listę miejsc do obsadzenia, które zapełnią stronę i wielkie plany. Wśród tych planów jest zabranie kilku początkujących wędkarzy. Na przykład mam nadzieję, że w tym roku pomogę kilku nowicjuszom wylądować ich pierwszego pstrąga.

Jeśli odrabiasz swoją „pracę domową” i możesz nałożyć dzieci na ryby, nadal możesz potrzebować treningu, aby pomóc im wyłowić ryby.

Oto 4 wskazówki:

Po ustawieniu haka trzymaj wędkę „naładowaną”. Oznacza to, że utrzymuj ją zgiętą, zarówno przez zwijanie, jak i podnoszenie szczytówki wędziska. W górę jest świetne, ale z boku jest równie dobre, zwłaszcza jeśli są gałęzie nad głową.
Kiedy obniżasz szczytówkę wędki, aby spróbować zwinąć żyłkę, musisz holować wystarczająco szybko, aby zrekompensować ten chwilowy brak ugięcia wędki. Nie pozwól, aby linka się poluzowała.

Jeśli hamulec „śpiewa”, nie zwijaj się. Po prostu dodałbyś dodatkowego stresu do swojej żyłki i kołowrotka, a i tak nie będziesz miał żyłki. Po prostu bądź cierpliwy i ciesz się chwilą. Trzymaj wędkę zgiętą i przygotuj się do holu, gdy ryba zacznie zwalniać, obracać się lub zatrzymywać.

Nie zwijaj się aż do ryby. Pozostawienie kilku stóp linki pomoże ci podnieść i dosięgnąć ryby podczas lądowania. Zwijanie się pod bobber może niepotrzebnie obciążać linkę.


Czy zabrałeś kogoś, kto nigdy wcześniej nie był? Trenowałeś walkę?


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *