4 wskazówki, jeśli myślisz o łowieniu pstrąga pod lodem

Co zaskakujące, wkrótce mogą pojawić się możliwości wędkowania pod lodem. Dla wielu wędkarzy wędkarstwo podlodowe to dziwna nowość, przydatna głównie do zwalczania głębokiej zimowej gorączki w kabinie. Ale wielu innych nie może się doczekać, ponieważ z doświadczeniem może to stać się jednym z ich najbardziej produktywnych połowów w roku. Przez lód można łowić wiele gatunków ryb, ale łowienie pstrągów potokowych pod lodem to świetna zabawa.

Pochodzący z Europy pstrąg potokowy został szeroko rozpowszechniony. Zwykle są zaopatrzone w około 8-10 cali, ale ostatecznie mogą osiągnąć nawet 40 funtów, jeśli warunki i źródła pożywienia są sprzyjające. Ryby te mogą być agresywne, zdolne do zjadania dużej zdobyczy, takiej jak myszy, jednak podczas łowienia pstrąga potokowego pod lodem zmniejszaj swoje prezentacje. Najlepszą przynętą do łowienia podlodowego pstrąga potokowego będą małe przynęty, takie jak robaki mączne lub płotki. Lub małe przynęty, które można łowić w pionie, takie jak łyżki lub jigi, są preferowane, gdy woda jest tak okropnie zimna.

1. Użyj odpowiedniej żyłki wędkarskiej

Chociaż niektóre wskazówki do łowienia podlodowego pstrąga potokowego mogą sugerować plecionkę, nie byłby to mój pierwszy wybór. Dzięki licznym splotom plecionka zatrzymuje więcej wody, przez co przelotki wędki mogą częściej blokować się zamarzniętymi zatorami lodowymi niż przy użyciu standardowej żyłki.

2. Sprawdź raporty dotyczące zapasów

Sprawdź raporty z obsady” musi znajdować się na każdej liście wskazówek dotyczących połowów pstrąga potokowego pod lodem. Zapasy pod koniec sezonu w zbiorniku wodnym pomogą nieco łatwiej wywiercić te dziury w lodzie.

3. Bądź bezpieczny

I wreszcie, kiedy łowisz pstrągi potokowe pod lodem lub łowisz pod lodem jakąkolwiek rybę, pamiętaj, aby zachować bezpieczeństwo. Dla wędkarza zaleca się 5 cali lodu i na pewno nie znajdziesz go w październiku. Bądź cierpliwy i upewnij się, że cały sprzęt do łowienia pod lodem jest gotowy do drogi, gdy zrzędliwy Staruszek Zima zacznie zamykać otwarte wody i zabierać ci miejsca do rzucania.

Planujesz kolejną wyprawę wędkarską? Upewnij się, że najpierw kupiłeś licencję wędkarską online.

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *