4 wskazówki, jak określić bezpieczną prędkość wiatru podczas pływania łodzią

Nikt mi nie uwierzył, kiedy powiedziałem „ciesz się gorącym wędkowaniem i wspaniałym pływaniem łódką, jutro nie wypłyniemy z powodu złej pogody”. Przyszło jutro, wiał jak smród i siedzieliśmy w salonie popijając kawę. – Skąd wiedziałeś, że zostaniemy zdmuchnięci? – zapytał kumpel. – To była zmiana wiatru – powiedziałem. „Kiedy wiatr przesuwa się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zbliża się dobra pogoda. Wiedza o tym, jaka jest bezpieczna prędkość wiatru dla pływania łodzią, jest ważna, więc oto 4 wskazówki, które możesz dodać do rutyny bezpieczeństwa łodzi.

 1. Poznaj klasyfikacje wiatrów, aby móc określić, jak silny wiatr jest zbyt silny dla pływania łódką. Lekki wiatr: 1-15 MPH
  Umiarkowany wiatr: 16-25 MPH
  Silny wiatr: 26-38 mil/h
  Sztormowe wiatry: 39-54 MPH
  Wiatry burzowe: 55-73 mil/h
 2. Dopasuj prognozę dla łodzi WX do swojego statku. Łodzie z płaskim dnem są dobre przy słabym wietrze, ale są szanse, że będą uderzać przy umiarkowanym wietrze. Kadłuby zmodyfikowane i Deep Vee przecinają fale przy silnym wietrze, podczas gdy łodzie bez liniowców są lekkie i mogą się odbijać. Silne wiatry utrudniają prowadzenie łodzi, a to podnosi kwestię bezpieczeństwa łodzi. Starannie dobieraj dni.
 3. Wyprzedź prognozę. Prędkość wiatru łodzi można monitorować za pomocą elektroniki, ale oto kilka tradycyjnych metod, które działają. • Umieść wiatr za plecami i wskaż w lewo, aby znaleźć położenie centrum burzy. Wytycz nowy kurs w trudnych warunkach pogodowych.
  • Niskie chmury, gęste i ciemne, wskazują na złą pogodę.
  • Białe, delikatne chmury wskazują na bezpieczną prędkość wiatru i dobre warunki.
  • Kiedy wiatry podwoją prędkość, fale zwiększają się czterokrotnie. Warunki szybko się pogarszają.
  • Patrz w górę z wiatrem na plecach. Jeśli wysokie chmury przesuną się od lewej do prawej, dostaniesz złą pogodę. Jeśli przesuną się od prawej do lewej, warunki się poprawią. Chmury zbliżające się do ciebie lub oddalające się od ciebie utrzymują te same wzorce.
 4. Czas na wodzie. Wiedza o tym, ile wiatru jest zbyt mocnym wiatrem do pływania łódką, przychodzi z doświadczeniem. Zawsze patrzę na amerykańską flagę powiewającą na maszcie w pobliżu mojej rampy w domu. Kiedy Old Glory leci prostopadle do słupa, wiem, że na wodzie jest nierówno. Bezpieczna prędkość wiatru do pływania łódką jest wtedy, gdy znajduje się w dowolnej pozycji poniżej odpowiedniego kąta.

Gdybyśmy czekali na idealną pogodę, nie spędzalibyśmy zbyt wiele czasu na wodzie. Sprawdź tę prostą, ale przydatną listę kontrolną żeglarstwa, zanim wypłyniesz na wodę! Miej oko na pogodę, aby wiedzieć, jak bezpiecznie pływać.

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *