4 wskazówki, jak łowić samogłów w Minnesocie?

Jedną z najpopularniejszych letnich tradycji Minnesoty jest łowienie samogłów.

Czemu nie?

Bluegill jest najliczniejszą rybą łowną w stanie. Jest to idealny gatunek wprowadzający dla dzieci. A do tego świetnie smakuje.

Jednak podczas psich dni lata nawet błękitnoskrzeli może być zaskakująco trudny do złapania, a przynajmniej złapanie dużych błękitnoskrzeli może być wyzwaniem. Dzieje się tak dlatego, że starsze i większe bluegills zwykle przebywają w wodzie o głębokości 10 stóp lub głębiej. Tam właśnie byli przed wejściem na płyciznę wiosną na tarło. W dużej mierze tam pozostaną do końca roku. Większe ryby spędzają czas w innym środowisku niż małe w płytkiej wodzie w pobliżu doków i brzegu.

Tak więc, jeśli szukasz większych bluegills, rozważ następujące kwestie.

  1. Szukaj niebieskich skrzeli wzdłuż pionowych linii chwastów, zwłaszcza wokół punktów i zakrętów. Liny chwastów dostarczają samogłówkom pożywienia i osłony, której potrzebują. Zatopione wyspy i garby są również dobrymi miejscami do trzymania błękitnoskrzeli. Łowienie jest często najlepsze w godzinach porannych i wieczornych, kiedy ryby są najbardziej aktywne.
  2. Spławik i robak to nadal skuteczny sposób na łowienie samogłów. Jednak podczas łowienia na głębszych wodach prawdopodobnie będziesz chciał użyć regulowanego spławika. Kule poślizgowe ułatwiają rzucanie, a jednocześnie pozwalają wrzucić przynętę na żądaną głębokość.
  3. Małe pijawki lub larwy to również dobre żywe przynęty. Pijawka jest twardsza niż robak, więc jest mniej ponownego nęcenia, gdy nieznośnych złodziei przynęt jest dużo.
  4. Niebieskie blaszki jedzą na dolnym końcu łańcucha pokarmowego, co oznacza, że ​​często to, co jedzą, nie próbuje uciec z dużą prędkością. Pozwala to rybom na ostrożne sprawdzenie go przed podjęciem decyzji, czy go wdychać. Dlatego zwisanie małej, ale kuszącej żywej przynęty przed bluegillem jest ponadczasową i skuteczną techniką. Mimo to wolno zwijane błystki obrotowe, małe woblery, malutkie wahadłówki i kombinacje dżigów i żywych przynęt również mogą działać dobrze.

Jeśli poważnie myślisz o łapaniu dużych błękitnoskrzeli, odwiedź stronę Lakefinder Strona na stronie Minnesota Department of Natural Resources jest dobrym miejscem do odwiedzenia. To narzędzie zawiera informacje o rozmiarze jeziora po jeziorze dotyczące błękitnoskrzeli i innych gatunków. Sprawdź także fajny wybór zdjęć bluegill na stronie internetowej. Aby uzyskać informacje o sezonie i limitach, zapoznaj się z Regulamin wędkarski MN 2018.


CB Bylander

CB Bylander

CB Bylander jest wieloletnim wędkarzem z Minnesoty, który ma duże doświadczenie wędkarskie w całym stanie. Jest byłym redaktorem terenowym magazynu outdoorowego, redaktorem outdoorowym gazet codziennych i specjalistą ds. komunikacji w Departamencie Zasobów Naturalnych.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *