4 wskazówki dotyczące wyboru przewodnika wędkarskiego

Zdjęcie: Kapitan Clay Evenson.

20 kilka lat temu nie wiedziałem, co robię, kiedy zatrudniłem mojego pierwszego przewodnika wędkarskiego na dużej wyspie Hawaje. Przerzuciłem żółte strony i zadzwoniłem pod numer z jednej z pierwszych reklam przewodników wędkarskich, które przykuły moją uwagę. Odpowiedział kolega i zapytałem, czy za kilka dni będzie dostępny do łowienia czarterowego. Powiedział, że gra w kręgle i zapytał, czy mogę „oddzwonić do niego rano”.

Jego odpowiedź prawie sprawiła, że ​​zacząłem wywoływać inne reklamy, ale potem pomyślałem, być może głupio: „Wow, ma trochę odwagi. Może to oznacza, że ​​jest naprawdę dobry.

Kiedy zadzwoniłem do niego następnego dnia, wyjaśniłem, czego chcę: stoczyć epicką bitwę z dużą rybą. Powiedziałem, że chcę być „obolały przez kilka dni”. Jego śmiejąca się odpowiedź przypieczętowała transakcję: „Wprawiłem ludzi w trakcję”.

Dowiedziałem się później, że może miałem szczęście. Z portu Kona tego dnia wypłynęło 40 czarterowych łodzi rybackich. Tylko 2 złowione ryby w tym nieco odległym okresie. Moja łódź była jedną z nich. I choć nie byłem obolały przez kilka dni, z pewnością podobało mi się moje pierwsze i jak dotąd jedyne doświadczenie z pasiastym marlinem.

Oto kilka (lepszych) wskazówek dotyczących wyboru przewodnika wędkarskiego:

1. Zalecane. Czy przewodnik cieszy się dobrą opinią? Może masz znajomego lub krewnego, który łowił ryby za pomocą tego przewodnika? Czy czytałeś recenzje online?

2. Status połowów. Co robi się ze złowionymi rybami? Złapać i wypuścić? Załadować chłodnicę? Na przykład na Hawajach ryba zwykle należy do kapitana. Niektórzy hawajscy przewodnicy mogą podzielić się z tobą złowieniem, w zależności od gatunku.

3. Zasady. Wielu przewodników wędkarskich w dzisiejszych czasach ma własne strony internetowe. Znajdą się w nim cenne informacje dotyczące: czego się spodziewać, co przywieźć, a czego NIE przynosić.

4. Wszechstronność. Czy Twój przewodnik jest w stanie przejść od Planu A do Planu E lub dalej, aby wprowadzić Cię na ryby?

Przewodnik to świetna inwestycja, zwłaszcza podczas wyprawy na ryby. Czasu jest mało i chcesz dużo wrzeszczących kołowrotków za grosze. To także świetny sposób na naukę. Gdzie idą, co rzucają i dlaczego. Koniecznie sprawdź tutaj wskazówki dotyczące bezpieczeństwa wędkowania.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *