4 świetne łodzie dla początkujących

Odprężenie, świeże powietrze i czas na budowanie więzi rodzinnych — to tylko kilka powodów, dla których zdecydowałeś się zainwestować w swoją pierwszą łódź. Ponieważ istnieje łódź na każdą kieszeń, wystarczy wybrać odpowiedni typ łodzi, który pasuje do Twojego stylu życia i przeznaczenia.

Pierwszą rzeczą, o której będziesz chciał pomyśleć, jest to, czy będziesz używać swojej łodzi wyłącznie do wędkowania, czy też planujesz używać jej również do sportów wodnych i żeglowania. Następnie, kiedy już określisz poziom wszechstronności, którego potrzebujesz, możesz zastanowić się, kogo zabierzesz ze sobą na przyszłe przygody na łodzi.

Oto cztery świetne łodzie dla początkujących oparte na łatwości użytkowania:

1. Uniwersalna łódź rybacka

Uniwersalne łodzie wędkarskie zostały zaprojektowane z myślą o wszechstronności, można je przyczepiać i mogą być używane zarówno w wodach słonych, jak i słodkich. Zostały zaprojektowane do poruszania się po różnych drogach wodnych, co jest dużą zaletą, jeśli planujesz łowić wiele różnych gatunków. Ponieważ do zarzucania i holowania potrzebna jest dodatkowa przestrzeń na pokładzie, na uniwersalnej łodzi rybackiej jest mniej miejsc siedzących niż na łodzi wycieczkowej, takiej jak bukrider lub ponton.

2. Aluminiowa łódź rybacka lub łódź Jon

Aluminiowe łodzie rybackie lub łodzie jonowe to lekkie i łatwe w manewrowaniu łodzie, które są używane głównie do połowów słodkowodnych. Można je łatwo transportować na przyczepie i są po prostu zbudowane z nitowanymi lub spawanymi aluminiowymi kadłubami i siedzeniami w stylu ławki. Jedną z głównych zalet aluminiowych łodzi rybackich jest to, że można nimi pływać w wielu obszarach „przyjaznych rybom”, takich jak płytkie wody, zatoczki i zatoczki. Do napędzania tych popularnych łodzi używany jest silnik zaburtowy z rumpelem lub zdalnym sterowaniem.

aluminiowa łódź rybacka

3. Bowrider

Bowridery to łodzie typu runabout i łodzie sportowe z przyczepą z dodatkowymi siedzeniami na otwartym dziobie z przodu. Nadają się do wędkowania, sportów wodnych lub jednodniowych rejsów. Wielu łuczników ma na rufie ucho holownicze, które może ciągnąć narciarza, wakeboardzistę lub bulwę. Często są wyposażone w platformę do pływania do uprawiania sportów wodnych oraz drabinkę do wchodzenia i wychodzenia z wody.

łucznik

4. Ponton

Łodzie pontonowe idealnie nadają się do zabrania rodziny i przyjaciół na relaksujący rejs lub dzień swobodnego wędkowania. Większość łodzi pontonowych to dwururowe jednostki pływające z przyczepą, które mogą zawierać duże lub wiele silników zaburtowych. Udogodnienia na pokładzie pontonowym mogą obejmować wyściełane siedzenia, ruchome stoły, mokre bary, sprzęt stereo i nastrojowe oświetlenie.

ponton

Jeśli chcesz przeprowadzić więcej badań, aby określić, który typ łodzi byłby najlepszą inwestycją, możesz skorzystać z tego narzędzia do wyboru łodzi, które pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Kredyty fotograficzne: National Marine Manufacturers Association, DiscoverBoating.com


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *