4 przyjazne rodzinom miejsca na bassy wielkogębowe Lunker

Mówi się, że ludzie często nadają przezwiska osobom, na których najbardziej im zależy. To wyjaśniałoby, dlaczego jedna z ulubionych ryb słodkowodnych Ameryki, bas wielkogębowy, jest czule znana przez wiele różnych pseudonimów, takich jak Buckemouth, Bigmouth, Widemouth lub Lunker.

Wielu wędkarzy uzależnia się od łowienia okonia w młodym wieku, ponieważ bas wielkogębowy jest dostępnym gatunkiem szeroko rozpowszechnionym w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości bass wielkogębowy można znaleźć we wszystkich 48 niższych stanach. Może to jednak stanowić wyzwanie… przy tak wielu miejscach, w których potencjalnie można wylądować, skąd wiesz, które z nich są najlepsze na rodzinną wycieczkę?

Poniżej znajduje się lista miejsc, w których dzieci w każdym wieku mogą się dobrze bawić łowiąc basy wielkogębowe. Parki te oferują szereg udogodnień, takich jak parking, toalety, tereny piknikowe i pola namiotowe — znajdują się również na liście „100 najlepszych miejsc do łowienia ryb przyjaznych rodzinie” firmy Take Me Fishing.


  1. Park stanowy Kissimmee, Lake Wales, Floryda. Kissimmee State Park znajduje się półtorej godziny jazdy od Orlando i jest jednym z najlepszych parków do wędkowania na Florydzie. Dla rodzin, które chcą zabrać ze sobą łódź, w parku znajduje się rampa dla łodzi z bezpośrednim dostępem do jeziora Kissimmee. Dla rodzin bez łodzi jest wiele miejsc, w których można łowić basy z brzegów kanałów.

  2. Jeziorny Berryessa, Pleasure Cove ośrodek i marina, Napa Valley, Kalifornia. Jezioro Berryessa znajduje się 40 mil na zachód od Sacramento i jest jednym z najlepszych miejsc do połowów wielkogębowych w Północnej Kalifornii. Rodziny mogą skorzystać z udogodnień w Pleasure Cove Marina, które obejmują wypożyczalnie kajaków, kempingi, wynajem kabin i sklep spożywczy.

  3. Park regionalny jeziora Chabot, dolina Castro, Kalifornia. Park Regionalny Lake Chabot znajduje się około 14 mil od Oakland i obejmuje 315 akrów. Park jest idealnym miejscem do łowienia basów wielkogębowych (jest również dobrze zaopatrzony w pstrągi i sumy), ponieważ znajduje się tam kilka pomostów wędkarskich, fontanny do picia, restauracja i zaplecze piknikowe.

  4. Park stanowy Table Rock, Branson, MO. Table Rock Lake zostało uznane za jeden z najlepszych parków wędkarskich w stanie Missouri przez główne media i organizacje rybackie. Oprócz najwyższej klasy połowów basów, na terenie parku znajdują się dwa kempingi, przystań, rampy dla łodzi, wiaty piknikowe i toalety.

Znasz inne wspaniałe jezioro, w którym rodziny mogą łowić basy wielkogębowe? Skomentuj ten post swoimi sugestiami, logując się do społeczności Take Me Fishing.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *