4 powody, dla których warto zabrać kogoś nowego na ryby

My, wędkarze, możemy czasami poddać się nieco reżimowi w kwestii naszych przyzwyczajeń wędkarskich. Wiesz, co mam na myśli… znajdujemy kumpla lub dwóch wędkarzy, z którymi lubimy planować wycieczki, a potem, gdy ktoś nowy wydaje się zainteresowany pójściem z nami lub chce dowiedzieć się więcej na ten temat, nie jesteśmy tak otwarci, aby go zabrać wzdłuż lub pokazując im liny, jak tylko mogliśmy.

Kiedy zastanawiamy się nad nauczeniem kogoś nowego umiejętności wędkarskich, możemy pomyśleć, że oznacza to więcej pracy lub mniej ryb, które faktycznie złowimy sami. Jednak tak nie jest, jeśli weźmiesz pod uwagę długoterminową perspektywę. Poza tym w święta chodzi o dawanie, a kilka godzin twojego czasu może znaczyć dla kogoś więcej niż jakikolwiek prezent, który mógłbyś im kiedykolwiek kupić.

Istnieje wiele powodów, dla których warto poświęcić swój czas i zabrać kogoś nowego na ryby, ale na wypadek, gdybyś potrzebował wskazać kilka konkretnych powodów, oto one:

  1. Podekscytowanie i ciekawość nowego wędkarza jest zaraźliwa. Po prostu nie da się pokonać uczucia, które towarzyszy uczeniu kogoś nowej umiejętności wędkarskiej, a następnie oglądaniu jego pierwszego połowu lub wylądowania rekordu życiowego. Kiedy początkujący jest podekscytowany zwijaniem jednego z nich, podekscytowanie i entuzjazm udzielają się również tobie. Poza tym początkujący są zwykle ciekawi i mają mnóstwo pytań — na niektóre z nich nie zawsze mamy natychmiastowe odpowiedzi, co skłania nas do dowiedzenia się więcej
  2. Wędkarstwo to dobry sposób na nauczenie nowych wędkarzy bezpieczeństwa na świeżym powietrzu. Pokaż początkującym, jak prawidłowo nosić kamizelkę ratunkową lub PFD, jak bezpiecznie obchodzić się ze sprzętem wędkarskim i jak być świadomym różnych rodzajów dzikich zwierząt, które mogą napotkać.
  3. Im więcej informacji na temat ochrony możemy przekazać początkującym teraz, tym więcej ryb będziemy musieli złowić później. Jeśli nie poświęcimy czasu na rozmowę o ochronie i nie uwzględnimy jej w naszych rozmowach na temat wędkarstwa dla początkujących, nowi wędkarze mogą nie rozumieć przyjaznych dla ochrony praktyk połowów i wypuszczania lub znaczenia przepisów dotyczących połowów. Ponieważ właściwe praktyki połowu i wypuszczania oraz znajomość przepisów dotyczących rybołówstwa pomagają zapewnić zdrowe populacje ryb teraz iw przyszłości, wszyscy musimy zrobić, co w naszej mocy, aby dzielić się tymi informacjami.
  4. Wędkarstwo może zachęcić kogoś nowego do spędzenia więcej czasu na świeżym powietrzu. Każdy z nas może prawdopodobnie pomyśleć o co najmniej jednej znanej nam osobie, która spędza mniej godzin przed telewizorem lub komputerem, odkąd nauczyła się łowić ryby. Kiedy dzielisz się z innymi swoją miłością do spędzania czasu na świeżym powietrzu, możesz pomóc im prowadzić zdrowszy tryb życia.

Najważniejsze jest to, że kiedy „płacisz za łowienie do przodu”, pomaga ci to tak samo, jak pomaga początkującemu. Więc otwórz swój umysł, gdy następnym razem otworzysz pudełko ze sprzętem… pomyśl o kimś w swoim życiu, kto naprawdę doceniłby kilka prostych godzin łowienia z tobą.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *