4 postanowienia wędkarskie, których należy przestrzegać w nadchodzącym roku

Co 365 dni większość z nas przechodzi przez proces oceny tego, co planujemy ulepszyć lub co postanawiamy zrobić inaczej na początku nowego roku. Jest wielu ludzi, którzy postanawiają schudnąć, częściej chodzą na siłownię lub jedzą więcej warzyw, ale co z podjęciem postanowienia wędkarskiego lub dwóch? Jeśli masz problemy z wymyślaniem pomysłów, oto cztery dobre do rozważenia:

  1. Zabierz dziecko na ryby przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie masz własnych dzieci, poproś o zabranie dzieci sąsiada, dziecka przyjaciela rodziny, siostrzenic, siostrzeńców lub wnuków. Wycieczka może być tak prosta, jak rzucanie wędką do przydomowego stawu w dół ulicy od twojego domu przez godzinę lub dwie. Pokaż dzieciom cuda natury i otwórz im oczy na świat poza telefonami komórkowymi, grami wideo czy komputerami na kilka godzin.

  2. Zaproś znajomych, którzy nie wędkują, aby pojechali z tobą na wycieczkę. Czy masz przyjaciela, który wydaje się zaciekawiony i zainteresowany, gdy wspominasz o zbliżającej się wyprawie na ryby, ale nigdy wcześniej nie łowił? Poproś ich, aby poszli z tobą następnym razem, gdy w twoim stanie będzie dzień połowów bez licencji lub poinformuj ich, jak łatwo jest kupić licencję online. Brzmi jak oczywistość, chociaż czasami zbytnio angażujemy się w nasze osobiste rutyny wędkarskie i po prostu zapominamy o zaproszeniu innych. Pamiętaj tylko, aby przed wyjazdem sprawdzić szczegółowe wymagania licencyjne i przepisy dotyczące połowów w swoim stanie.

  3. Odwiedź klinikę muchową. Jeśli używasz sprzętu spinningowego i wędkujesz przez całe życie, ale intrygują Cię umiejętności i technika stosowana przez wędkarzy muchowych, WYPRÓBUJ! Jeśli jednak nigdy wcześniej nie łowiłeś na muchę, powinieneś zgłosić się do lokalnej kliniki zajmującej się rzucaniem much lub wziąć lekcję z profesjonalistą, zanim spróbujesz wyjść na wodę na cały dzień z wędką muchową. Kilka godzin podstawowego szkolenia w klinice lub u profesjonalnego wędkarza muchowego będzie warte czasu i wydanych pieniędzy. Będziesz mieć dostęp do kompetentnych zasobów, które pomogą Ci poprawić odlewy i pracować nad wszelkimi niezbędnymi korektami.

  4. Wybierz nowy gatunek lub miejsce docelowe. Czy należysz do osób, które co tydzień pływają łodzią na tę samą krótką listę współrzędnych i próbują złapać ten sam gatunek? Zdecyduj się na nawiązanie „sieci” w lokalnym sklepie z przynętami i sprzętem wędkarskim lub poszukaj informacji na internetowych forach wędkarskich, aby zobaczyć, jakie inne gatunki są łowione w Twojej okolicy. Zwróć także uwagę na lokalne raporty połowowe, abyś mógł zobaczyć, jakie rodzaje ryb są łowione, gdzie i na jakie rodzaje przynęt.

Jakie inne postanowienia wędkarskie podjąłbyś na nadchodzący rok? Podziel się z nami swoimi pomysłami na forum — i nie zapominaj, że niezależnie od tego, jakie postanowienia wybierzesz, nastaw się na sukces, upewniając się, że są one konkretne, realistyczne i osiągalne. Przygotuj się na kolejny rok dobrych wspomnień i wspaniałych połowów!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *