4 podstawowe wskazówki, jak zoptymalizować konfigurację do łowienia pod lodem

Temperatury na północnym poziomie stale spadają, więc czas pomyśleć o skompletowaniu zestawu do łowienia pod lodem. Jeśli jesteś podobny do mnie, twój sprzęt do łowienia pod lodem zbierał kurz od zeszłego sezonu.

1. Niezbędne wędkowanie pod lodem

Wyczyść i ponownie nasmaruj flagi i kołowrotki na szczytówkach i kołowrotki na wędziskach jigowych, aby obie swobodnie się obracały. W razie potrzeby wymień poszarpane flagi i linię. Naostrz ostrze świdra, a jeśli używasz świdra mechanicznego, dostosuj go za pomocą nowych zatyczek, filtra oleju i powietrza oraz oleju i świeżego gazu. Nie zapomnij chochli…

2. Redux Essentials do wędkowania pod lodem

Ciepło to nazwa tej gry, więc dokładnie obejrzyj swoją szantę, chustę i ubranie. Dostosuj generatory shanty, aby zrzucały prąd i ciepło, łatały dziury w chustach, sprawdzaj buty i korki oraz zbieraj rękawiczki, maski i czapki. Nie zapomnij o nowym opakowaniu lub dwóch podgrzewaczy do rąk. Otwórz jedną i umieść ją w kieszeni koszulki; utrzymując rdzeń w cieple, również kończyny pozostają pieczone.

3. Sprzęt do wędkowania pod lodem

Wpadnij do sklepu z przynętami, aby kupić nowe podlodowe jigi i kupić nowe haczyki, które zastąpią zardzewiałe. Wyczyść wiadro na przynęty. Naładuj baterie do całej elektroniki i pobierz nowe mapy i wykresy.

4. Grubość lodu w łowieniu pod lodem

Monitoruj grubość lodu, zanim wyruszysz ze swojej szanty. Jeśli ma mniej niż 4 cale, trzymaj się z daleka. Cztery do pięciu cali nowego lodu jest wystarczająco mocne do uprawiania sportów pieszych (takich jak łowienie pod lodem). Pięć do siedmiu cali jest w porządku dla ATV lub skutera śnieżnego, 8 do 12 cali jest najlepszy dla małego pojazdu, a ponad 12 cali sprawdza się w przypadku średniej wielkości pickupów. Bezpieczeństwo łowienia pod lodem jest niezbędne, więc sprawdź grubość, dzwoniąc do innych wędkarzy i porównując z pomiarami z lokalnego sklepu z przynętami.

Zorganizowanie zestawu do łowienia pod lodem sprawi, że Twój dzień będzie przyjemny. Jeśli nigdy wcześniej nie łowiłeś pod lodem, przed wyjazdem zapoznaj się z sekcją jak łowić pod lodem.

Tom Keer

Tom Keer

Tom Keer to wielokrotnie nagradzany pisarz mieszkający na Cape Cod w stanie Massachusetts. Jest felietonistą Upland Almanac, pisarzem współpracującym dla magazynu Covey Rise, redaktorem współpracującym dla Fly Rod and Reel i Fly Fish America oraz blogerem programu Take Me Fishing prowadzonego przez Fundację Rekreacyjnych Łodzi i Wędkarstwa. Keer regularnie pisze do kilkunastu magazynów outdoorowych na tematy związane z wędkarstwem, polowaniem, pływaniem łódką i innymi zajęciami na świeżym powietrzu. Kiedy nie łowią, Keer i jego rodzina polują na ptaki górskie nad swoimi trzema seterami angielskimi. Jego pierwsza książka, Fly Fishers Guide to the New England Coast ukazała się w styczniu 2011 roku. Odwiedź go na www.tomkeer.com lub w www.thekeergroup.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *