4 niewiarygodne sposoby, w jakie wędkarstwo może pomóc Ci w utrzymaniu formy

Dla tych, którzy myślą, że wędkarstwo to pasywny sport, który nie wymaga wiele poza zarzucaniem przynęty na haczyk i rzucaniem, może warto pomyśleć jeszcze raz. Wędkarstwo to ćwiczenie, które może pomóc w budowaniu siły na wiele różnych sposobów. Pamiętaj, że za każdym razem, gdy jesteś na łodzi, twoje mięśnie nieustannie pracują na falach, aby ustabilizować twoje ciało.

Oto cztery dodatkowe sposoby, w jakie wędkarstwo może pomóc Ci w uzyskaniu formy:

  1. Rzucanie zarzuconej sieci na przynętę. Złapanie wystarczającej ilości żywej przynęty na jeden dzień połowu zwykle wymaga kilku rzutów zarzucaną siecią, która może ważyć od 15 do 20 funtów (w zależności od rozmiaru sieci). Aby uzyskać ładny „naleśnik” rozłożony z zarzucanej sieci i przenieść go na przynętę, będziesz musiał użyć mięśni rdzenia, aby obrócić ciało, jednocześnie używając mięśni ramion, aby uzyskać wystarczający pęd do dobrego rzutu.

  2. Łowiąc potężną rybę. Kilka gatunków ryb jest w stanie osiągnąć wagę przekraczającą 100 funtów (tarpon, rekin, marlin, jesiotr lub tuńczyk – żeby wymienić tylko kilka). Jeśli spędzisz godzinę walcząc z jednym z tych potworów, twoje bicepsy i tricepsy z pewnością zostaną wzmocnione. Wędkarze często używają pasa bojowego lub gimbala, aby uzyskać większą dźwignię podczas używania mięśni pleców i nóg.

  3. Trzymając zdobycz. Whoooo! Po tym, jak użyjesz mięśni ramion do całego tego zataczania, masz nadzieję, że będziesz mógł ich użyć ponownie, trzymając zdobycz trofeum, aby uzyskać świetną okazję do zrobienia zdjęcia. Jednak twoja siła może zostać wystawiona na próbę, gdy ryba spróbuje się uwolnić. Pamiętaj, aby mocno chwycić rybę obiema rękami, pamiętając jednocześnie o odpowiednich technikach połowu i wypuszczania, jeśli ryba nie mieści się w limicie szczeliny lub nie planujesz zabrać jej do domu na obiad.

  4. Zejście i podniesienie kotwicy lub silnika do trolingu. Jeśli masz mniejszą przybrzeżną lub słodkowodną łódź rybacką bez kotwicy elektrycznej, będziesz musiał użyć zarówno mięśni ramion, jak i mięśni nóg, aby rzucić kotwicę i wyciągnąć ją z powrotem. Tylko pamiętaj, podnoszenia jakiegokolwiek ciężkiego przedmiotuużyj mocy w nogach do podnoszenia, ponieważ pomoże to zmniejszyć ryzyko urazu pleców. Te same zasady obowiązują podczas upuszczania lub podnoszenia silnika do trolingu lub kotwicy.

Być może do tej pory nie myślałeś zbyt wiele o całej pracy, jaką wykonuje twoje ciało, gdy jesteś na wodzie. Czy możesz wymyślić inny sposób, w jaki wędkarstwo jest ćwiczeniem? Podziel się wskazówkami dotyczącymi kondycji wędkarskiej, komentując nasze Strona na Facebooku lub logując się do społeczności Take Me Fishing.

Autorzy zdjęć: Rachel Piacenza, Stephanie West Vatalaro i Sandy Waite


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *