4 niesamowite miejsca do pływania łódką na północnym zachodzie

Doświadczenie żeglowania na północnym zachodzie podkreślają malownicze widoki na góry i bujne zalesione wybrzeże. Spokojne jeziora słodkowodne oferują przygody żeglarzom na każdym poziomie umiejętności, a miejsca takie jak Puget Sound i Columbia River są lepiej dostosowane do tych, którzy mają więcej doświadczenia za sterami.

Podobnie jak w przypadku każdej innej wycieczki łodzią, upewnij się, że masz rejestrację łodzi i wszystkie wymagane urządzenia bezpieczeństwa przed wyruszeniem w rejs po północno-zachodnim Pacyfiku.

Zastanawiasz się, gdzie konkretnie pływać, gdy tam jesteś? Dowiedz się o kilku z najpopularniejszych miejsc żeglarskich na północnym zachodzie Pacyfiku

1. Ross Lake, Waszyngton

Położone 55 km od Seattle Ross Lake to prawdziwy klejnot dla żeglarzy, położony w surowej górskiej dziczy. Możesz podziwiać wspaniałe widoki na Kaskady Północne, doświadczyć biwakowania na łodzi i łowić grube pstrągi tęczowe. Najlepszy dostęp to taksówka wodna świadczona przez Seattle City Power and Light na Diablo Lake, dostępna przez Diablo Dam Road między znacznikami mil 127 i 128.

2. Jezioro Chelan, Waszyngton

Położony w północno-środkowej części stanu, dostęp do jeziora Chelan jest wygodny ze względu na wiele publicznych łodzi, a także kempingi. Żeglarze rekreacyjni i miłośnicy sportów wodnych często wymieniają jezioro Chelan jako ulubione miejsce do żeglowania na północnym zachodzie ze względu na piękne, krystalicznie czyste wody tego jeziora o długości 50,5 mil.

3. Rzeka Kolumbia, Oregon

Wycieczka skoncentrowana na pływaniu łódką po północno-zachodnim Pacyfiku nie byłaby kompletna, gdyby nie oznaczała co najmniej kilku dni na rzece Columbia. Jako największa rzeka północno-zachodniego Pacyfiku, Columbia ma bogatą historię i miejsca do kotwiczenia. Zaplanuj przeprawę przez kanał Multnomah w górę rzeki w kierunku Portland, gdzie znajdziesz mnóstwo miejsc do cumowania łodzi i doskonałe możliwości połowu łososia z Chinook.

4. Puget Sound, Waszyngton

South Puget Sound to coś więcej niż brama do odosobnionych zatok i pięknych plaż, to miejsce, w którym znajduje się kilka niesamowitych parków stanowych. Sprawdź Park Stanowy Penrose Point, Park Stanowy Cutts Island i Park Stanowy Jarrell Cove. Przed wyruszeniem w drogę koniecznie zapoznaj się z lokalną tabelą pływów, ponieważ prądy i pływy mogą się znacznie różnić.

Po przeczytaniu o tych miejscach, jak możesz nie być gotowy do pływania łódką na północnym zachodzie? Spakuj swój aparat i warstwy bazowe, ponieważ czekają na Ciebie piękne drogi wodne północno-zachodniego Pacyfiku.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *