4 nieoczekiwane prezenty, które otrzymujesz od nauczania wędkarstwa

O tej porze roku rodzaje prezentów, o których prawdopodobnie myślisz najczęściej, to te, które są zapakowane w ozdobny papier i przewiązane kokardką. Jednak jeśli chodzi o nauczanie początkujących wędkarzy i dzielenie się swoją miłością do tego sportu z innymi, istnieje kilka niematerialnych prezentów, które prawdopodobnie otrzymasz.

Oto cztery nieoczekiwane prezenty, które możesz otrzymać, ucząc innych łowienia ryb:

Cierpliwość. Jeśli nie masz jeszcze wysokiego poziomu cierpliwości w wyniku samodzielnego łowienia i doświadczania sporej części dni powolnego brania, nauczysz się cierpliwości, demonstrując nowe techniki łowienia dzieciom lub początkującym wędkarzom. Pamiętaj, aby podczas wyjaśniania nowych umiejętności lub koncepcji trzymać się podstaw, a następnie pomóc początkującemu wielokrotnie ćwiczyć te umiejętności na wodzie. Może minąć kilka minut, zanim ktoś nauczy się nowej umiejętności, lub dni. Pamiętaj tylko, że powtarzanie pomoże w zapamiętywaniu!

Determinacja. Im więcej czasu spędzasz na łowieniu ryb, tym bardziej zdajesz sobie sprawę, że łowienie ryb (i uczenie łowienia innych) pomaga rozwinąć poczucie determinacji. Kiedy ryby nie współpracują i nie wydają się być zainteresowane jakimkolwiek rodzajem przynęty, której używasz lub techniką, którą demonstrujesz, musisz być wystarczająco zdeterminowany, aby to zmienić i trzymać się tego. Na przykład w pewnych warunkach ryby mogą brać przynętę tylko wtedy, gdy pracuje się nad nią powoli, podczas gdy w innych mogą preferować szybsze ściąganie.

Elastyczność. Jako doświadczony wędkarz ważne jest, aby dawać przykład elastyczności podczas pracy z początkującymi. Jeśli będziemy łowić cały czas tą samą przynętą lub przynętą, nie nauczymy się dostosowywać do różnych warunków i siedlisk na różnych łowiskach.

Dlatego warto uczyć nowych wędkarzy elastyczności i dostosowywania się do łowienia na kilku rodzajach łowisk, na których mogą występować różnice w przejrzystości wody czy strukturze ilościowej. Zastanów się i udziel wskazówek, jak dostosować się do zmian pogody.

Pokora. Ostatnim, ale z pewnością nie mniej ważnym, jest nieoczekiwany dar pokory. Bez względu na to, jak bardzo jesteś doświadczonym rybakiem lub rybaczką, zdarzają się dni, kiedy albo nie złowisz wielu ryb, albo zgubisz rybę z powodu nieprzewidzianych okoliczności — linka pęka, węzeł się nie trzyma, ryba rzuca haczykiem lub owija linkę wokół konstrukcji. To jest wędkarstwo; ZAWSZE sprawi, że będziesz pokorny… bez względu na to, czy jesteś mentorem początkującego, czy łowisz samodzielnie. Przygotuj się na nieoczekiwane.

Otrzymałeś nieoczekiwany lub niematerialny prezent od wędkarza? Jeśli tak, podziel się z nami, komentując stronę TakeMeFishing.org na Facebooku!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *