4 najlepsze powody, by łowić ryby z mamą

Wędkarstwo… to sposób na łączenie rodzin. Może jesteś mamą, która uwielbia łowić ryby i która przekazała tę miłość swoim dzieciom, a może po prostu masz wspaniałe wspomnienia z wędkowania z mamą jako dziecko. Niezależnie od tego, co by to nie było, chcemy uhonorować wszystkie mamy, które zachęcały nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, jednocześnie dowiadując się więcej o sobie i otaczającym nas wspaniałym świecie.

Oto kilka słów i zdjęć od mam lub tych, które spędzały czas z mamami na łowieniu ryb, na temat powodów, dla których wędkarstwo jest wspaniałym zajęciem rodzinnym, przynoszącym korzyści wszystkim zaangażowanym.


  1. Najlepszą rzeczą w łowieniu ryb z mamą jest to, że możemy usiąść i cieszyć się swoim towarzystwem. Trochę gadam, ale głównie po prostu jestem w tej chwili i czekam na kęs. (Dan Tripp)

  2. Wędkarstwo to dla mnie terapia, światowa dla moich córek. Uczą cierpliwości i łagodności. Nie ma nic lepszego niż oddychanie wizją ich spokoju i skupienia, mając cel na dany dzień. (rozmarynowy kucharz)

  3. Wędkarstwo to jeden z najspokojniejszych okresów dla matki, kiedy możesz uciszyć swoje dzieci. Muszę jednak powiedzieć, że kiedy moje dzieci były małe, nie było spokojnie i było dużo rozczesywania tyczek, ale nawet samo rozczesywanie było zabawne. (Tammy Gilbert)

  4. Wędkarstwo to zabawa, przyjazna rywalizacja i celowość naszych wycieczek na świeżym powietrzu. Zawsze dobrze się bawimy, cieszymy się świeżym powietrzem i żyjemy chwilą. Nie znam lepszego sposobu na spędzenie czasu z rodziną. (Christa Pusateri)

Jeśli jesteś mamą, jakie jeszcze masz powody, by zabierać dzieci na ryby? Czy chodzi o nauczenie ich ochrony przyrody i szacunku dla przyrody? Aby zachęcić ich do pogłębiania wiedzy o siedliskach ryb i biologii? Lub, jeśli jesteś synem lub córką mamy, która podzieliła się z tobą swoją miłością do wędkowania, czego nauczyło cię doświadczenie wędkowania z twoją mamą? Podziel się swoimi przemyśleniami ze społecznością Take Me Fishing, rejestrując się i komentując ten post.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *