4 najlepsze miejsca na ryby podlodowe

Niezależnie od tego, czy cenisz samotność, jaką daje bycie jednym z niewielu wędkarzy na zamarzniętym jeziorze o zachodzie słońca, czy po prostu nie możesz się doczekać nieprzerwanego czasu spędzonego z przyjaciółmi i rodziną w lodowej atmosferze, w zimie jest kilka rzeczy, które warto docenić — lód jednym z nich jest wędkarstwo.

okoń podlodowy

Nie wiesz, gdzie łowić pod lodem lub które jeziora zapewnią najlepsze wrażenia z łowienia pod lodem? Cóż, może pomogę ci zawęzić opcje. Oto cztery najlepsze miejsca w USA do łowienia pod lodem na podstawie losowej ankiety, którą przeprowadziłem z kilkoma moimi przyjaciółmi z północy.

  1. Jezioro Winnebago, Wisconsin. Ponieważ jezioro Winnebago jest największym jeziorem śródlądowym w stanie Wisconsin, jest wiele miejsc, w których można wywiercić dziurę i spróbować szczęścia. Jezioro ma dużą populację sandacza, okonia, labraksa i jesiotra (populacja samowystarczalnych jesiotrów w tym jeziorze jest oceniana jako jedna z najlepszych w Ameryce Północnej), dlatego jest ulubionym miejscem wędkarzy w całym kraju. Jedną z najważniejszych wskazówek, o których należy pamiętać przy planowaniu wyprawy wędkarskiej pod lodem na jeziorze Winnebago lub jakimkolwiek innym jeziorze, jest sprawdzenie u lokalnych przewodników wędkarskich i przystani dotyczących warunków lodowych, aby mogli ostrzec Cię o obszarach, których należy unikać ze względów bezpieczeństwa.

  2. Zatoka Saginaw, Michigan. Saginaw Bay składa się z 1143 mil kwadratowych wody w jeziorze Huron po wschodniej stronie Michigan. Znany z tego, że jest świetnym łowiskiem sandacza, najlepsze miesiące na łowienie pod lodem to zazwyczaj od grudnia do połowy marca, w zależności od pogody i warunków lodowych. Ponieważ są to duże, otwarte przestrzenie wodne, szanty lodowe są dobrym pomysłem, aby zapewnić ochronę przed wiatrem.

  3. Jezioro Waszyngton, Minnesota. Jezioro Waszyngton jest popularnym celem weekendowych połowów pod lodem wśród wędkarzy mieszkających w Minneapolis, ponieważ jezioro znajduje się około godziny na zachód od miasta. Jezioro o powierzchni 1487 akrów jest jednym z największych w południowej Minnesocie i jest doskonałym miejscem do łowienia pod lodem crappie.

  4. Jezioro Diabła, Północna Dakota. Jezioro Diabła znajduje się około 91 mil na zachód od Grand Forks w Północnej Dakocie i obejmuje nieco ponad 330 mil kwadratowych. Okoń, walleye i szczupak północny to trzy gatunki najczęściej atakowane podczas sezonu połowów podlodowych na Devil’s Lake. Wielu wędkarzy planuje zimowe wyprawy do Devil’s Lake ze względu na wyjątkowe możliwości łowienia okoni przez lód.

Kristin Lee Pike

Jeśli jesteś fanem wędkarstwa podlodowego, gdzie wolisz ustawić swoją szantę? Czy jest jakieś jezioro, którego nie ma na tej liście, które możesz polecić? Jeśli tak, udostępnij go na Strona na Facebooku TakeMeFishing.org komentując link do tego posta.

Kredyty fotograficzne: Daniel Kenney (zdjęcie okonia) i Upnorth Media Productions (zdjęcie szczupaka północnego)


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *