4 Korzyści z rezerwacji przewodników i czarterów wędkarskich

Myślisz, że chcesz zacząć łowić ryby? Gratulujemy i witamy! Cieszymy się, że cię mamy. Dołączasz teraz do milionów Amerykanów, którzy rozważają wędkowanie ulubioną przeszłością naszego kraju.

Jak większość rzeczy w życiu, zainwestowanie z góry zarówno odrobiny czasu, jak i pieniędzy pomoże zapewnić pozytywne wrażenia i opłaci się w nadchodzących latach. Zanim wyruszysz na niezbadane wody na własną rękę, rozważ rezerwację wyprawy wędkarskiej z profesjonalnym przewodnikiem.

Oto dlaczego na początku wędkarstwa rekreacyjnego warto skorzystać z usług przewodnika lub czarteru:

1. Przewodniki pomagają znaleźć ryby

Dość logiczne, prawda? Profesjonalny operator czarterów wędkarskich to po prostu profesjonalista. Kiedy przewodnik dociera do punktu, w którym przebywa na wodzie około 120 lub więcej dni w roku, może prawie rzucić swoją codzienną pracę. Oznacza to, że są tam, szukając ryb, podczas gdy my siedzimy i myślimy o tym. Nie wspominając już o tym, że przewodnik też wie, jak łowić ryby. Oznacza to wszystko, od rzucania i łowienia haczykiem, po zasady i przepisy związane ze stanem i bieżącym sezonem. Praca operatora czarterowego to nie tylko pomoc w łowieniu ryb; to także edukacja wędkarzy na temat ochrony i praw rządzących rybołówstwem i pływaniem łódką, abyśmy mogli nadal cieszyć się tym sportem dla przyszłych pokoleń.

2. Przewodnicy wędkarscy znają swoją wodę

Kiedy codziennie żeglujesz po tych samych wodach, możesz bezpiecznie założyć, że wiesz, gdzie będą ryby. Równie ważny? Wiedząc, gdzie NIE zapuszczać się. Musisz wcześniej przygotować się do rozpoznania codziennych pływów, zlokalizowania mielizn, pomostów i innych przeszkód, które mogą być zanurzone, oraz zrozumienia poziomu wody. Doświadczony przewodnik ma już rozplanowane te funkcje i zna swoją ojczyznę jak własną kieszeń. Jeśli próbujesz zapoznać się z własnymi lokalnymi łowiskami, warto raz lub dwa zakręcić się z profesjonalistą, aby nie było wątpliwości co do bezpieczeństwa siebie i swojego sprzętu.

3. Niektóre są all inclusive

Jednym z najlepszych powodów, dla których warto wyczarterować łódź rybacką, jest to, że jest ona wyposażona we wszystko, co jest wliczone w cenę. Mowa o wędkach, kołowrotkach, przynętach, chłodnicach, lodzie, sprzęcie asekuracyjnym, echosondzie, licencjach, GPS – wystarczy się pojawić! Ponadto twój kapitan i załoga będą dokładnie znać sprzęt, którego należy użyć dla dowolnego gatunku, na który celujesz. Przynieś własny krem ​​przeciwsłoneczny, przekąski i napoje. Tylko upewnij się, że nosisz jasne buty z miękką podeszwą (unikasz ciemnych zadrapań na pokładzie) i nigdy, przenigdy nie zabieraj bananów na pokład żadnego statku rybackiego, ponieważ rybacy uważają je za pecha.

4. Posiadają wiedzę na temat przepisów wędkarskich

Zasady i przepisy rządzące rybołówstwem są zarówno liczne, jak i płynne. Kapitan czarterowy ma ucho przy ziemi i będzie otrzymywać ważne aktualizacje dotyczące aktualnych uprawnień do połowów i utrzymania, które często zmieniają się z niewielkim wyprzedzeniem. Czasami „sezon” to tak naprawdę okres trzech lub nawet dwóch dni, który rozpoczyna się z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem. Jeśli naprawdę poważnie myślisz o swojej wyprawie do rekreacyjnego wędkarstwa sportowego: zaprzyjaźnij się z profesjonalistą. Odwiedź lokalne sklepy ze sprzętem lub muchami albo wpadnij do mariny, aby ocierać się o zawodowców schodzących z wody.

Tam możesz porównać i zestawić rodzaje wycieczek oferowanych na twoich wodach (tj. przybrzeżne, morskie, brodzące itp.), markę i modele dostępnych łodzi oraz czarter, który może być najlepszy dla twojego poziomu umiejętności. Zbierzesz wskazówki, dowiesz się, kto na co łowi, i będziesz wtajemniczony w łowienie 4-1-1.

Gdy już wybierzesz się na wyprawę wędkarską z licencjonowanym, profesjonalnym operatorem czarterowym, będziesz gotowy do samodzielnego wejścia do wody. Uprawiając odpowiedzialne wędkarstwo, przyczyniasz się do stanowych programów ochrony, w tym zarządzania rybołówstwem, ochrony siedlisk i edukacji rybackiej. Jesteście teraz gotowi i zaangażowani w ochronę, zachowanie i rozwój tego sportu, jakim jest wędkarstwo dzisiaj i dla przyszłych pokoleń.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *