4 Edukacyjne zasoby wędkarskie dla kobiet

Niektóre panie mogą mieć to szczęście, że mają członka rodziny lub kogoś bliskiego, kto chce pokazać im, jak wędkować. Inni muszą się trochę bardziej postarać, aby znaleźć przydatne zasoby lub osoby, które poprowadzą ich przez drogę do nauki wędkarstwa. Jeśli jesteś kobietą, która chce nauczyć się łowić ryby, ale nie masz w sieci społecznościowej „pro-fishera”, pamiętaj, że w sieci są zarówno praktyczne seminaria, jak i strony internetowe, które mogą Cię edukować na różne tematy związane z rybołówstwem.

Praktyczne uczenie się

1. Stawanie się kobietą na świeżym powietrzu (BOW). Ten program jest edukacyjnym doświadczeniem non-profit, które trwa trzy dni i oferuje praktyczne warsztaty wędkarskie dla kobiet. Podczas gdy program BOW koncentruje się nie tylko na wędkowaniu (dostępne są również zajęcia z łucznictwa, strzelby, strzelania z karabinu, spływów kajakowych, pieszych wędrówek, biwakowania i fotografii), podstawowe kursy wędkarstwa i wędkarstwa muchowego oferowane są w ramach programu nauczania. Organizatorzy BOW zachęcają do stworzenia przyjaznego środowiska sprzyjającego nauce, nawiązywaniu przyjaźni i zabawie. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie wędkarskie, mile widziane są kobiety w każdym wieku. Programy BOW odbywają się co roku w wielu stanach. Aby uzyskać więcej informacji, możesz zadzwonić pod numer 1-877-BOWOMAN lub odwiedzić międzynarodową stronę internetową BOW.

2. Szkoła Wędkarstwa Sportowego IGFA. Dla pań o średniozaawansowanych umiejętnościach, które interesują się technikami wędkarstwa morskiego i nie mają nic przeciwko wycieczce na Florydę, istnieje szkoła wędkarstwa sportowego IGFA (International Game Fish Association). Zajęcia odbywają się we wtorkowe wieczory od 19:00 do 22:00 w IGFA Fishing Hall of Fame & Museum w Dania Beach na Florydzie. Każdy kurs zawiera wydrukowany program sesji, sprzęt, pokazy i praktyczne instrukcje od profesjonalnych kapitanów wędkarstwa sportowego. Koszt zajęć wynosi 100 USD dla członków IGFA i 150 USD dla osób spoza IGFA. Zadzwoń pod numer 954-924-4254, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Zasoby online

3. Sekcja Jak łowić ryby na TakeMeFishing.org. Być może jesteś typem osoby, która woli łowić solo, uczyć się we własnym tempie lub po prostu potrzebuje internetowego źródła informacji obejmującego różnorodne tematy „jak to zrobić”. W takim przypadku pamiętaj, aby dodać do zakładek sekcję „Jak łowić ryby” na stronie TakeMeFishing.org. W tej sekcji omówiono wszystko, od rzucania po wyładunek ryby, gdy już masz ją (ją) na swojej żyłce. Jeśli masz tendencję do szybszego uczenia się technik, oglądając filmy instruktażowe, obejrzyj kilka klipów dotyczących wiązania węzłów i montażu sprzętu na kanale YouTube TakeMeFishing.org.

4. Sekcja „Kobiety, które łowią ryby” na SheFishes2.com. Jeśli chcesz przeczytać artykuły o tym, jak inne wędkarze uzależniły się od wędkarstwa lub chcesz przeczytać słowa mądrości, które mają do zaoferowania innym kobietom, które zaczynają uprawiać ten sport, odwiedź sekcję „Kobiety, które wędkują” na SheFishes2. kom. Na stronach „Kuchnia wędkarska” znajdują się również wskazówki, jak przyrządzać złowione ryby, aw dziale „Recenzje” recenzje sprzętu z kobiecej perspektywy.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *