3 zaskakujące powody, dla których wędkarstwo jest fajne, podaj dalej!

Istnieje wiele oczywistych powodów, dla których wędkarstwo może być jedną z najfajniejszych aktywności na świeżym powietrzu… jest poczucie spełnienia, które towarzyszy opanowaniu nowych technik, poznaniu nowych wskazówek wędkarskich, nieprzerwanemu czasowi spędzonemu z rodziną lub przyjaciółmi, dreszczykowi emocji towarzyszącemu niezły połów i wspaniałe widoki zachodu słońca na wodzie.

Istnieją jednak również mniej oczywiste lub nieco zaskakujące powody, dla których wędkarstwo jest fajne. Więc wyświadcz mi przysługę i dodaj poniższy tekst do istniejącej listy „wędkowanie jest fajne tylko dlatego, że…”, a następnie przekaż wiadomość znajomej osobie niebędącej wędkarzem. Wciągnijmy kogoś nowego!

Dowiesz się, jak ryby chronią się przed drapieżnikami i ofiarami. Linia boczna to narząd zmysłu, który składa się z rzędu łusek, które większość ryb ma wzdłuż boków. Linia boczna często rozciąga się od głowy ryby do ogona i jest dość dobrze widoczna u gatunków, takich jak bas wielkogębowy lub snook. Pod rzędem łusek znajduje się system wypełnionych płynem kanałów i wyspecjalizowanych komórek, które przekazują wibracje do mózgu ryby w celu wykrycia ruchu i wibracji w otaczającej wodzie, w tym drapieżników i ofiar.

Możesz eksperymentować z różnymi rodzajami fajnych przynęt i sztucznych przynęt. Na rynku dostępna jest nieskończona liczba przynęt i sztucznych przynęt, które można przetestować na różnych gatunkach przy użyciu różnych końcówek lub technik wędkarskich. Przejdź się po alejce lokalnego sklepu wędkarskiego lub sklepu z artykułami sportowymi na świeżym powietrzu, a znajdziesz wszystko, od przynęt przypominających szkolną rybkę po miękkie plastikowe przynęty, które zmieniają kolor lub świecą w ciemności.

Możesz spakować i zjeść specjalne, nie psujące się przekąski wędkarskie. Nie wiem, co to jest, może wyostrzony zmysł na świeżym powietrzu, ale mogę złapać garść suchych prażonych migdałów lub precli podczas wędkowania i zawsze wydają się smakować dziesięć razy lepiej niż podczas jedzenia je na kanapie w domu. Czekaj… wyjaśnię, pod warunkiem, że pamiętasz, aby najpierw zmyć z rąk zapach przynęty.

Czy masz inny zaskakujący powód, dla którego uważasz, że wędkarstwo jest fajne? Skomentuj pod tym postem na stronie TakeMeFishing.org na Facebooku i daj nam znać, co to jest!


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *