3 wskazówki dotyczące łowienia gruperów do zapamiętania

„Grouper” to potoczna nazwa nadana kilku popularnym gatunkom ryb. Chociaż grouper może nie należeć do tego samego rodzaju co ich naukowe nazwy, wszystkie należą do rodziny labraksów Serranidae. Podczas gdy ubarwienie znacznie się różni, ze stosunkowo dużymi ustami, łowienie graników przypomina nieco łowienie basów wielkogębowych.

Pod kilkoma względami łowienie graników jest podobne do łowienia basów wielkogębowych. Ogólnie rzecz biorąc, te gatunki ryb odnoszą się do struktury. Wędkarze łowiący na grouper będą szukać skał, raf, pali, wraków i tym podobnych. Wolą być blisko dna i chociaż w jednym z tych obszarów można znaleźć wiele graników, granik jest bardziej samotnikiem niż rybą szkolną, więc aby je złapać, musisz opanować wskazówki dotyczące łowienia graników.

1. Wybierz odpowiednią platformę Grouper

Standardowy przypon grouper zwykle zawiera przynętę na groupera, taką jak kraby, kalmary, krewetki lub ryby, które różnią się wielkością docelowego gatunku ryb. Wszystko, co zmieści się w tych wielkich ustach, jest uczciwą grą jako przynęta na groupera. Na przykład Red Grouper może osiągnąć tylko 28 cali, ale Broomtail lub Black Grouper może osiągnąć 4 stopy i ważyć ponad 100 funtów. A potem jest trafnie nazwany Goliath Grouper, który może wzrosnąć do ponad 7 stóp długości i ważyć ponad 600 funtów! Oglądałem pokazy wędkarskie, w których wędkarze dzielą się wskazówkami na temat łowienia graników i używają całych, żywych promieni jako przynęty, a także widziałem wideo, na którym wielki bydlak wdycha 3-metrowego rekina, którego wędkarz próbował naciągnąć w pobliżu swojej łodzi.

2. Znajdź najlepsze przynęty dla Groupera

Grouper Fishing można również uprawiać na przynęty sztuczne. Najlepsze przynęty do łowienia na groupera są ciężkie jak duży standardowy jig z przyczepką z miękkiego plastiku lub wahadłówka do jigowania, która szybko opada na dno. Podobnie jak w przypadku łowienia basów, ta akcja odbijania dna lub jigowania może wywołać reakcję brania. Są również łapane przez woblery lub błystki do trollingu.

3. Nie bój się przeskalować swojego sprzętu

Podczas łowienia w oceanie po prostu nigdy nie wiesz, co może szarpać na końcu twojej żyłki. Groupery nie są najtwardszymi walczącymi rybami, ale jeśli przerośniesz swój sprzęt i przynętę, niektóre gatunki mogą osiągnąć niewiarygodne rozmiary i wystawić Ciebie i Twoją żyłkę na próbę. Licencje i przepisy dotyczące połowów morskich różnią się w zależności od wielu gatunków graników, więc przygotuj się i ciesz się połowem!

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *