3 świetne miejsca do łowienia w słonej wodzie

Jeśli jesteś podobny do mnie i mieszkasz w jednym z 27 stanów, w których brakuje wybrzeża ze słoną wodą, jest to ekscytująca gratka dla szansy rzucenia się do „wielkiego stawu”. Ponieważ czas jest ograniczony podczas wakacji w jednym ze stanów, które zajmują pierwsze miejsce w pierwszym rzędzie nad oceanem, rozsądnie może być wynajęcie przewodnika lub przynajmniej wcześniejsze rozeznanie, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać, ponieważ nie wszystkie połowy w słonej wodzie są ten sam.

Moje ulubione miejsca do wędkowania w słonej wodzie

Alaska. Głęboko i zimno (oczywiście) wędkarze odwiedzający ten wspaniały stan mogą być traktowani z gatunkami takimi jak bardzo ceniony łosoś i gigantyczny halibut. Platformy słonowodne i metody mogą się znacznie różnić. Wędkarz łowiący łososie morskie może zapoznać się z „kołowrotkiem” podczas trollingu. Wędkarze halibutów będą używać dużych ciężarów do szybkiego wyrzucania przynęty na dno oceanu podczas nurtu.

Teksas. Obszar Port Aransas to tylko jeden z wielu punktów dostępu tętniących życiem rybackim. Łodzie można wyczarterować na makrele lub rekiny ostronose lub można łowić z pomostów karmazyny i czarne bębny. Obserwując miejscowych na tych pomostach, nauczyłem się słonowodnego zestawu, w którym używa się dużego spławika, ale jeszcze większego ciężaru. To zanurza przynętę na dno, ale trzyma linkę pionowo ze skał.

Karolina Południowa. Trudno mnie wywlec z rzucania w surfing. Z wędką spinningową o długości 11 stóp, średnim ciężarkiem i mrożonymi krewetkami lub kałamarnicami, małymi bluefish, jackami i tak dalej. Na przybrzeżnych drogach wodnych można wylądować flądrę lub troć wędrowną.

Zaplanuj swoje potrzeby w zakresie wędkarstwa morskiego
Planując wyprawę wędkarską w słonej wodzie, szukaj ryb w tym obszarze o tej porze roku. Wiele ryb można złowić standardowym sprzętem do połowu okoni, ale inne gatunki i warunki mogą wymagać bardziej specyficznego sprzętu. Następnie odwiedź lokalny sklep wędkarski, aby pomóc Ci zbliżyć się do właściwej przynęty, rozmiaru haczyka i oczywiście licencji wędkarskiej. Po prostu nigdy nie wiesz, co możesz złapać w słonej wodzie.


Może ci się spodobać również

Andy Whitcomb

Andy Whitcomb

Andy jest pisarzem plenerowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata od 2011 roku napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów hodowlanych w Oklahomie, teraz goni szczupaki, bassy małogębowe i steelhead w Pensylwanii. Po zdobyciu licencjatu z zoologii na OSU pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań łowisk w OSU, stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *