3 sposoby na zazielenienie rutyny wędkarskiej

Biorąc pod uwagę ilość sprzętu i sprzętu, przez który przechodzi przeciętny wędkarz w ciągu roku, prawdopodobnie można by zaopatrzyć mały sklep. Pomyśl o tych wszystkich przypadkach, gdy łowiłeś plastikowymi przynętami na basy, kilka razy zostałeś trafiony, przynęta się rozdarła, a potem całkowicie ją wyrzuciłeś. A co z całą linką prowadzącą, którą trzeba wiązać i zawiązywać ponownie po jej zerwaniu podczas walki z rybą lub gdy ociera się o ostrą skałę lub szorstki konar drzewa? A może, oto coś dla ciebie, zdarzyło ci się wyciągnąć kotwicę z przynęty podczas holowania ryby? Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz pomóc chronić środowisko, a także zaoszczędzić trochę pieniędzy w każdej z tych sytuacji. Oto kilka sposobów, aby przejść na „zieloną” rutynę wędkarską.

Poddaj recyklingowi żyłkę monofilamentową. Jeśli żyłka monofilamentowa nie zostanie właściwie zutylizowana, może spowodować poważne problemy dla środowiska i życia morskiego. Zadzwoń lub wyślij e-mail do stanowej agencji zajmującej się rybołówstwem i dziką przyrodą, aby dowiedzieć się, czy w Twojej okolicy dostępny jest program recyklingu żyłki monofilamentowej. Na przykład Floryda ma ponad 40 hrabstw zaangażowanych w program recyklingu żyłki monofilamentowej, instalując pojemniki na śmieci na publicznych rampach dla łodzi i przystaniach rybackich. Istnieją również producenci żyłek wędkarskich, którzy mają programy recyklingu, więc inną opcją jest skontaktowanie się z ulubioną firmą produkującą żyłki wędkarskie za pośrednictwem numeru obsługi klienta na stronie internetowej lub na opakowaniu i zapytanie.

Poddaj recyklingowi swoje miękkie plastikowe przynęty. Istnieje program recyklingu miękkich plastikowych przynęt o nazwie ReBaits, który został pierwotnie uruchomiony w 2012 roku jako środek pomocy w edukacji wędkarzy na temat trzymania zużytych miękkich plastikowych przynęt z dala od naszych wód. Program został zapoczątkowany przez dyrektora ds. ochrony przyrody BASS Federation Nation, Eamona Boltena, i zachęca wędkarzy do recyklingu zużytych plastikowych przynęt zamiast wyrzucania ich do śmieci lub do jeziora. Wędkarze mogą przechowywać zużyte miękkie tworzywa sztuczne w torebkach z zamkiem błyskawicznym lub puszkach po kawie. Aby uzyskać więcej informacji na temat programu ReBaits, wyślij e-mail bezpośrednio do Eamona Boltena na adres [email protected]

Napraw swoje zepsute przynęty. Jeśli kotwiczki zardzewieją, poluzują się lub całkowicie wypadną, możesz dokupić osobno pierścienie łącznikowe i kotwice i naprawić przynęty. Użyj specjalnych szczypiec do pierścieni dzielonych, aby usunąć stare pierścienie dzielone i po prostu dodaj nowe.

Czy stosujesz inne ekologiczne nawyki wędkarskie? Jeśli tak, podziel się swoimi praktykami i pomysłami na forach TakeMeFishing.org, aby nowi wędkarze mogli je wykorzystać.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *