3 najlepsze przynęty Crappie na wyprawę wędkarską

Wędkarze łowiący w wodach słodkowodnych w całym kraju uwielbiają łowić białe i czarne crappie (wymawiane „craw-pee”, a nie mniej pochlebną alternatywę). Żaden gatunek nie rośnie bardzo duże; Widziałem 16-calowe okazy montowane na ścianach. A crappie to szczupli, stosunkowo słabi wojownicy. Jednakże, kiedy złapiesz jeden, prawdopodobnie możesz złapać kilka, a płatki filetów są bardzo wysokie w cenie stołu.

Ogólnie rzecz biorąc, wiadro rybek (zwykle rybki grubogłowe lub złote błyszczki) jest częścią standardowego sprzętu do połowu crappie, ale będą one również uderzać w przynęty. Oto trzy najlepsze przynęty do crappie.

1. Crappie Jigi

Te popularne przynęty do crappie to po prostu małe haczyki obciążone przy oku, często 1/16 uncji. Często są one wykończone odrobiną kolorowych piór lub zakończone małym, miękkim plastikowym ogonkiem pędra. Żółty, biały, chartreuse lub zielony to dobre początkowe kolory do wypróbowania. Wczesną wiosną, podczas tarła bzdury, te pospolite przynęty do łowienia bzdur można zawiesić pod małym bobberem i zarzucić ciasno w płytkie zarośla. Zwijaj powoli lub lekko szarp przyponem, a następnie zatrzymaj się na chwilę, zmieniając głębokość za pomocą spławika, aż ryby zostaną zlokalizowane. Przyrządy pracujące pionowo, trafnie nazwane „jigowaniem”, nad zanurzonymi stosami szczotek lub w pobliżu stojącego drewna, również zwabią te kochające struktury ryby przez cały rok, nawet przez dziurę w lodzie.

2. Małe woblery do Crappie

Ta różnorodna kategoria przynęt „szukających” służy do pokrywania dużej ilości wody w celu znalezienia ryb. Ponownie, najlepsze przynęty do crappie to mniejsze rozmiary. Mogą to być wzory z wargami lub bez. Woblery z wargami są ściągane, aby przynęta nurkowała. Bezsterowe woblery zwykle już toną, a wędkarze zmieniają moment rzucania przynęty, a następnie zwijają, starając się pozostać w „strefie” jak najdłużej. Efektowne modele często przypominają rodzaj przynęty.

3. Crappie Spinners

Te przynęty na crappie wytwarzają dużo wibracji i błysków, które mogą przypominać nieregularne zachowanie uciekającej strzebli. W przypadku błystek inline zarzuć i pozwól opaść na żądaną głębokość, a następnie zwij powoli i stabilnie. Istnieje kilka innych naprawdę dobrych przynęt do crappie, które mają przymocowane ostrze. Przynęty typu „underpin” to zazwyczaj nieco większe jigi z małą, pojedynczą łyżeczką, która wisi pod przodem przynęty. Przynęty te rzucam zimą i prowadzi powoli, starając się pozostać w kontakcie z dnem. Przynęty typu „tailspin” są małe, ale bardzo ciężkie i posiadają trzepoczącą z tyłu łopatkę. Przy dość szybkim trollingu ta przynęta może być skuteczna w poszukiwaniu głębokich, zawieszonych crappie podczas upałów późnego lata.

Są oczywiście inne przynęty, które potrafią łowić crappie. Złapałem je nawet na powierzchni, łowiąc muchą w zbiornikach podczas wieczornych lęgów jętek. Ale jeśli złożę małe pudełko z moimi najlepszymi przynętami do crappie, będę miał mnóstwo małych jigów, kilka drobnych, przypominających rybki woblerów i jakiś rodzaj błystki lub dwóch. Sprawdź przepisy podczas odnawiania licencji wędkarskiej. Wielkości i ilości zbiorów mogą się różnić nawet w zbiornikach wodnych w tym samym stanie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *