3 czynniki, gdzie złapać lucjana czerwonego

Może powinienem przeformułować tytuł na „gdzie łowić lucjana”. Ponieważ, jak w starym powiedzeniu, istnieje powód, dla którego „nazywa się to ‘łowieniem ryb’, a nie ‘łowieniem’”. Lucjan czerwony jest niezwykle popularnym gatunkiem słonowodnym, często spotykanym w menu restauracji. Bardzo poszukiwany przez wędkarzy z tego powodu kulinarnego, nie zaszkodzi również to, że mogą osiągnąć ponad 30 funtów i stoczyć silną walkę. Pierwszą częścią każdego połowu lucjana czerwonego jest zlokalizowanie tych ryb w ogromnym oceanie. Oto trzy czynniki, które pomogą Ci zdecydować, gdzie złowić lucjana czerwonego.

1. Ciepłe

Miejsca do połowu lucjana czerwonego w USA znajdują się na wschodnim wybrzeżu w cieplejszych wodach Karoliny, aż do Zatoki Meksykańskiej.

2. Głębokie

Chociaż nie jest to prawdziwa ryba bentosowa, według Narodowa Administracja Oceaniczna i AtmosferycznaSzkoły często pojawiają się na sonarze na głębokości 500 stóp lub więcej, ale mogą być tak płytkie, jak 30 stóp. Jest to nadal wystarczająco głębokie, aby skomplikować wysiłki w zakresie łapania i wypuszczania, jeśli zbyt szybko zostanie wyniesione na powierzchnię.

3. Struktura

Podobnie jak większość pozostałych 200 gatunków lucjan, lucjan czerwony można znaleźć w pobliżu skał, raf lub jakiejkolwiek sztucznej struktury, takiej jak wrak statku.

Zanim zrzucisz okrągły haczyk z ciętą przynętą na głębokie skały w ciepłym oceanie, upewnij się, że Twoja licencja wędkarska jest aktualna i znasz przepisy obowiązujące na tych wodach. Istnieją również dodatkowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, gdzie łowić lucjana. Na przykład w okolicy powinna znajdować się pasza, taka jak ławice ryb, kraby lub krewetki. A ludzie nie są jedynymi, którzy lubią jeść lucjana czerwonego. Obecność innych drapieżników, takich jak żółwie, rekiny lub barakudy, może popchnąć lucjana czerwonego do innej struktury lub przynajmniej skomplikować lądowanie.

Badając, gdzie złowić lucjana czerwonego, możesz poznać jego historię przełowienia. W rzeczywistości na południowym Atlantyku w latach 2010, 2011, 2015 i 2016 zbiory były zakazane. Obecnie surowe przepisy handlowe i rekreacyjne ograniczają zbiory, aby pomóc w odbudowie tego, co kiedyś było wspaniałym łowiskiem, dzięki czemu można uzyskać więcej wycieczek na ryby lucjana.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *