20-letni były myśliwy przeżył operację kolki, aby zostać mistrzem ujeżdżenia w bocznym siodle

 • 20-letni były koń myśliwski, który przeszedł operację kolki i jest szkolony w sadzie, zdobył tytuł weterana stowarzyszonych Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Ujeżdżeniu (BD) – jeździł w siodle bocznym.

  Lois Seymour i jej własny Diorissimo (Dylan) zdobyli 73%, aby pokonać wszystkich chętnych w Vale View (9-13 listopada), dwa lata po tym, jak weterynarze myśleli, że będzie musiał zostać uśpiony, ponieważ cierpiał na duszący tłuszczak, rodzaj kolki spowodowanej kiedy guz tłuszczowy owinie się wokół części jelita cienkiego.  „To czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym” — powiedziała Lois. „To była operacja lub uśpienie go. Niektórzy weterynarze mogliby powiedzieć, żeby nie przeprowadzać operacji, ponieważ był starszym koniem, ale wciąż miał w sobie tyle życia. Przeszedł pilną operację, a 10 miesięcy później był na mistrzostwach w siodle bocznym i wygrał mistrzostwa weteranów. Udało mu się wrócić.

  Lois kupiła półkrwi wałacha hanowerskiego sześć lat temu; szukała konia, z którym odzyska pewność siebie po przykrym wypadku.

  „Szukałem czegoś około 15,2 hh i około 10, a skończyłem z 14-latkiem 16,2 hh!” powiedziała. „Ale mówią, że właściwy koń cię znajdzie. Był z hodowli ujeżdżeniowej, ale był koniem myśliwskim i był sprzedawany przez męża jeźdźca, który chyba nie wiedział, co ma.

  „Po prostu spojrzałem na niego i pomyślałem„ Jesteś trochę wyjątkowy ”i miałem rację”.

  Lois, która trzyma Dylana w domu bez ujeżdżalni, więc jeździ w pobliskim sadzie zarówno okrakiem, jak i w siodle bocznym, a to był pierwszy rok stowarzyszonego ujeżdżenia tej kombinacji od czasu operacji.

  „Możesz robić siodło boczne BD, o ile upewnisz się, że sekretarz i sędzia są zadowoleni, a to naprawdę dobry sposób na pokazanie, że wciąż możesz uczyć weteranów nowych sztuczek!” Lois powiedziała.

  „Jest kompletnym dżentelmenem. Jestem niepełnosprawnym jeźdźcem, a jazda konna to moja fizjoterapia, a on jest całkowitym świętym, że się mną opiekuje. Ma swoją stronę divy, ale myślę, że uwielbia być koniem dosiadanym na boku, ponieważ sprawia, że ​​ludzie patrzą na niego i myślą, że jest ładny.

  „Myślałem, że w moim są jakieś kawałki [championship] test, który wydawał się fantastyczny; też jeden straszny moment, ale oceny się uśredniły i pokazuje, że jeden ruch to tylko jeden ruch.

  „Byłem z niego taki dumny; uzyskanie tak wysokiego wyniku w krajowych finałach jest niewiarygodne”.

  Może Cię również zainteresować:

  Magazyn Horse & Hound, ukazujący się w każdy czwartek, jest wypełniony najnowszymi wiadomościami i raportami, a także wywiadami, materiałami specjalnymi, nostalgią, poradami weterynaryjnymi i treningowymi. Znajdź sposób, w jaki możesz się cieszyć magazyn dostarczony do Twoich drzwi co tydzień, a także opcje rozszerzenia subskrypcji, aby uzyskać dostęp do naszej usługi online, która zapewnia najświeższe wiadomości i raporty, a także inne korzyści.

 • Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *