2 wszechstronne muchy do łowienia basów na muchę

Jako początkujący wędkarz muchowy wciąż muszę się wiele nauczyć o mnóstwie much, żyłek i sprzętu związanego z tą elegancką formą łowienia. Wiem jednak, że słodkowodne jeziora i stawy można znaleźć w odległości krótkiego spaceru lub jazdy samochodem z większości miejsc (nawet w obszarach miejskich) i nie mają takiego samego poziomu prądu jak szybko płynące rzeki lub strumienie. Oznacza to, że tutejsze jeziora i stawy są doskonałym miejscem do „zamoczenia nóg” i rozpoczęcia nauki łowienia na muchę. Podczas łowienia w tego typu akwenach słodkowodnych szczególnie lubię łowić bassy wielkogębowe, ponieważ są one twardymi wojownikami i okazjonalnie żerują.

Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to podstawowa wędka muchowa o sześciu lub siedmiu ciężarach i kilka much na początek. Jedną z najlepszych rzeczy w wędkarstwie muchowym jest to, że możesz zawiązać własne muchy, a następnie złowić rybę na coś, co zrobiłeś sam. To doświadczenie jest bardzo satysfakcjonujące i nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Lubię prostotę, więc są dwie muchy, których najczęściej używam podczas łowienia basów na muchę ze względu na ich wszechstronność i skuteczność.

Wełniany Bugger

Woolly Bugger była jedną z pierwszych much, które zawiązałem ze względu na jej zdolność do łowienia różnych ryb w różnych warunkach. Ta mucha może być łowiona na powierzchni lub zanurzona głębiej i jest skuteczna podczas polowania na małogębowe lub wielkogębowe basy, ale znana jest również z przyciągania pstrągów tęczowych, stalogłowych i łososi.

Wyskakujący błąd

Popping Bugs są idealne do tworzenia najlepszych akcji wodnych, a basy je uwielbiają, ponieważ przypominają różne owady i małe żaby, na które lubią polować. W przypadku Popping Bugs pamiętaj tylko, aby dać rybie wystarczająco dużo czasu, aby usłyszała trzaskający dźwięk i faktycznie znalazła przynętę. Jestem trochę niecierpliwy i zbyt szybko zdejmuję żyłkę. Rozpocznij zdejmowanie linki dość wolno, a następnie dostosuj prędkość, aż uzyskasz trafienie. Szczególnie lubię rzucać czarnego trzaskającego robaka tuż po deszczu lub wieczorem przy słabszym oświetleniu.

Gdzie należy rzucać, aby mieć największe szanse na trafienie basu w muchę Woolly Bugger lub Popping Bug? Podobnie jak w przypadku konwencjonalnego sprzętu spinningowego, szukaj roślinności i struktury. Skały, płatki lilii, pniaki, powalone drzewa i mola.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *