2 słodkowodne przynęty do wykorzystania tej jesieni

Jesień to jedna z najlepszych pór roku dla ryb słodkowodnych, ponieważ temperatura powietrza zaczyna się obniżać, jeziora stają się nieco spokojniejsze, a zmieniające się kolory liści tworzą spektakularną scenerię, jeśli łowisz w północnych stanach. Ryby łowne, takie jak bass i crappie, również stają się bardziej aktywne podczas poszukiwania obfitych źródeł pożywienia przed miesiącami zimowymi. Pamiętaj, aby w pełni wykorzystać jesienne dni na wodzie, testując różne rodzaje przynęt słodkowodnych w tym okresie przejściowym.

Oto dwa z moich ulubionych rodzajów przynęt do wykorzystania jesienią

  • Shad Crankbaity
    Te bezwargowe przynęty są skuteczne i wszechstronne podczas łowienia basów wielkogębowych w miesiącach jesiennych, ponieważ jest to czas, kiedy iloza, którą żywią się basy, zaczyna kierować się do płytkich strumieni. Basy podążają za imitacją podczas migracji, więc sensowne jest „dopasowanie włazu” do przynęty imitującej imitację. Spróbuj odbijać woblery od pniaków, kłód lub skał, tak aby wydawały trochę hałasu, gdy uderzają w wodę, lub spróbuj poprowadzić przynętę przez obszary, w których występuje duży prąd.

  • Chartreuse Marabou Jig
    Marabou służy nie tylko do wiązania much! Jaskrawo ubarwione pióra marabuta można znaleźć na wielu różnych rodzajach przyponów panfish. Przypony Marabou są idealne do wabienia crappie, ponieważ pióra powodują naturalny ruch w wodzie przy najmniejszym ruchu szczytówki wędki. Przypony Marabou o masie 1/16 do 1/8 uncji powinny konsekwentnie dawać panfish jesienią, ale można ich również używać w miesiącach zimowych, jeśli planujesz łowić pod lodem. Lubię zaczynać od koloru chartreuse, ponieważ rybom łatwiej jest dostrzec w ciemniejszej lub błotnistej wodzie. Ponieważ crappies zwykle można znaleźć w pobliżu konstrukcji, upuść marabuta w pobliżu powalonych drzew, pniaków, półek skalnych, punktów i koryt potoków, aby mieć największe szanse na sukces.

Jakie rodzaje przynęt okazały się najbardziej skuteczne w danej porze roku? Jeśli prowadzisz dziennik połowów, pamiętaj, aby zapisać kilka notatek, gdy stwierdzisz, że określony styl lub kolor przynęty działa szczególnie dobrze.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *