2 rodzinne gry wędkarskie, w które możesz zagrać podczas letnich wakacji

Lato w pełni, co oznacza, że ​​to idealny czas, aby zebrać dzieci na rodzinny wypad na ryby. Jeśli wcześniej poszukasz najlepszych miejsc do pływania i łowienia ryb w okolicy wakacji lub pobytu, nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do zmoczenia żyłki. Chociaż od czasu do czasu ciepła pogoda lub powolny kęs mogą powodować, że dzieci stają się trochę niespokojne lub zaczynają tracić zainteresowanie. Oto dwie gry na świeżym powietrzu, w które możesz zagrać, jeśli chcesz zająć kilka aktywnych umysłów, dopóki ryby nie zaczną skubać:

Bingo Ryby i Łódki

  1. Zanim wyruszysz w podróż, sporządź listę gatunków ryb, roślin, ptaków i rodzajów przynęt, które można znaleźć w określonym obszarze, na którym planujesz łowić ryby lub łodzią.

  2. Wytnij trochę tektury na kawałki 5 x 5 cali i zapisz nazwy każdego przedmiotu w formacie siatki bingo na tekturze.

  3. Weź ze sobą kilka arkuszy naklejek z rybami lub naklejek z buźkami w plastikowej torbie z zamkiem błyskawicznym.

  4. Za każdym razem, gdy ryba zostanie prawidłowo zidentyfikowana (dorosły będzie musiał zweryfikować poprawność identyfikacji); gracz zdobywa naklejkę na karcie rybnego bingo.

  5. Pierwszy gracz, który dokładnie zidentyfikuje pięć obiektów (w linii pionowej, poziomej lub ukośnej), musi wykrzyczeć „BINGO”, aby wygrać.

Polowanie na wędkarzy

Zrób listę przedmiotów, które dzieci mogą znaleźć podczas pobytu nad wodą. Wygrywa osoba, która jako pierwsza znajdzie wszystkie przedmioty z listy poszukiwaczy padlinożerców. Aby zainteresować dzieci grą, przynieś małą nagrodę dla zwycięzcy (np. nową przynętę wędkarską lub książkę o wędkarstwie). Możesz skorzystać z poniższej przykładowej listy przedmiotów lub stworzyć własną:


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *