11 powodów, dla których łowienie z dziadkiem jest najfajniejsze

Jeśli jako młodzieniec spędzałeś czas na łowieniu z dziadkiem, jestem pewien, że zawsze będziesz pamiętał dumny uśmiech, który pojawił się na jego twarzy, gdy złapałeś swojego pierwszego singla. Byłeś tego dnia na szczycie świata i to dziadek pomógł ci się tam dostać. Podczas gdy z biegiem lat grono twoich towarzyszy wędkarskich niewątpliwie się powiększyło, te dni spędzone na łowieniu z dziadkiem zawsze będą jednymi z twoich ulubionych.

Być może masz teraz własne dzieci, więc oczywiście chcesz, aby dzieci miały możliwość zrobienia z dziadkiem tego samego rodzaju wyjątkowych wspomnień wędkarskich, co ty. Dlatego jest to idealny moment, aby zastanowić się nad wszystkimi powodami, dla których dzień spędzony na łowieniu z dziadkiem jest najfajniejszy.

 1. Możesz godzinami siedzieć na molo razem z linkami w wodzie, a nawet jeśli nie złapiesz ani jednego kęsa, i tak masz wspaniały dzień.
 2. Dzieli się pomocnymi technikami i wskazówkami wędkarskimi, których nauczył się przez wiele lat wędkowania.
 3. Zawsze jest zachęcający. Jeśli przegapisz branie lub zgubisz rybę, przypomina ci, że to tylko część wędkowania. Poza tym, gdybyś złowił każdą rybę, zamiast łowienia nazwalibyśmy to „łowieniem”.
 4. Dzieli się fantastycznymi opowieściami o rybach o niektórych swoich największych połowach… a także historiach tych, które uciekły.
 5. Pojedzie z tobą nawet na ryby, gdy pada deszcz (o ile nie będzie światła), ponieważ „ryby nie mają nic przeciwko, są już mokre”.
 6. Jest zawsze cierpliwy i spokojny. Wie, że może ci zająć kilka rzutów, aby ustawić linkę we właściwym miejscu i wie, że ryby nie lubią hałasu i zamieszania.
 7. Jego pudełko na sprzęt jest zawsze doskonale zorganizowane. Ma powód, żeby każdą przynętę, haczyk i ciężarek trzymać na swoim miejscu.
 8. Wędkowanie z dziadkiem jest najfajniejsze, ponieważ przynosi ze sobą najlepsze przekąski wędkarskie, które możecie dzielić między braniami.
 9. Wzoruje dobre praktyki ochrony rybołówstwa i uczy, dlaczego etyczne wędkowanie jest ważne.
 10. Lubi wcześnie zaczynać, żebyście oboje mogli razem oglądać wschód słońca.
 11. Podziwiasz go, ponieważ wie, jak zawiązać kilka różnych węzłów wędkarskich i zawiązuje je szybko.

Teraz, gdy przypomniano Ci o wszystkich powodach, dla których łowienie z dziadkiem jest najfajniejsze, po prostu sprawdź przepisy obowiązujące w danym stanie i kup licencję wędkarską przez Internet. Następnie zadzwoń do dziadka. Założę się, że byłby zachwycony łowiąc ryby.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson to wielokrotnie nagradzana pisarka outdoorowa, orędowniczka wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistka świata IGFA i przewodnik po wodach słodkich mieszkająca na południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *