10 ważnych zasad bezpiecznego łowienia ryb dla rodzin

Planując rodzinną wyprawę wędkarską, należy pamiętać o bezpiecznych praktykach wędkarskich. Pamiętaj, aby zaangażować dzieci w proces planowania i wyjaśnić, dlaczego każda zasada bezpieczeństwa lub praktyka jest ważna.

Przede wszystkim staraj się modelować bezpieczne praktyki wędkarskie za każdym razem, gdy jesteś na wodzie. Dzieci zwykle zwracają baczną uwagę na to, co robisz i jak to robisz. Porozmawiaj z dziećmi o bezpieczeństwie, ale też dawaj dobry przykład.

Nie potrwa długo, zanim te bezpieczne metody i praktyki połowowe staną się nawykami. Zasady bezpieczeństwa wędkarstwa pomogą Ci poczuć się swobodniej, dzięki czemu możesz naprawdę cieszyć się doświadczeniem z rodziną. Będziesz łowić ryby i tworzyć razem wspaniałe wspomnienia przez wiele lat!

  1. Przypomnij wszystkim, aby spojrzeli przed rzuceniem. Jest to jedna z bezpiecznych praktyk wędkarskich, o których rodziny powinny pamiętać, łowiąc z łodzi lub z linii brzegowej na tym samym obszarze. Zawsze sprawdzaj, czy między każdym wędkarzem jest bezpieczna odległość.
  2. Upewnij się, że wszyscy w rodzinie noszą okulary ochronne. Wielu producentów okularów przeciwsłonecznych produkuje okulary przeciwsłoneczne z wymiennymi soczewkami. Tego typu okulary przeciwsłoneczne mogą być niezwykle pomocne, jeśli łowisz ryby przed świtem lub po zmierzchu, ponieważ zazwyczaj są wyposażone w przezroczyste soczewki. Przezroczyste soczewki można nosić nawet przy słabym oświetleniu, aby chronić oczy przed zabłąkanymi odpryskami, a nawet zapobiec przedostawaniu się owadów do oczu podczas jazdy łodzią.
  3. Kolejna bezpieczna praktyka wędkarska jest szczególnie ważna dla dzieci. Dzieci powinny nosić odpowiednio dopasowane osobiste urządzenie unoszące się na wodzie (PFD) zawsze, gdy są nad wodą – nawet jeśli łowią z molo, linii brzegowej lub doku. Kamizelka ratunkowa lub kamizelka ratunkowa to niezbędny element wyposażenia ochronnego podczas wypraw wędkarskich. Pamiętaj, że małe dzieci nigdy nie powinny być zostawiane same lub bez nadzoru podczas łowienia ryb.
  4. Inną ważną praktyką dla bezpieczeństwa połowów jest bycie świadomym pogody na wodzie. Jeśli zobaczysz nadciągające ciemne chmury lub istnieje jakakolwiek szansa na zaświecenie się w okolicy, zejdź z wody i wejdź do środka.
  5. Zachowaj szczególną ostrożność podczas nauki łowienia na kotwice, ponieważ te haczyki mogą łatwo zaczepić ryby, ubrania i wszystko inne. Jeśli używasz kotwiczek, zainwestuj w zestaw plastikowych osłon haków (czasami nazywanych czepkami haka). Osłony na haki zapobiegną zaczepieniu kotwicy o cokolwiek, gdy przynęta nie jest używana.
  6. Przed wyruszeniem na łowisko sprawdź sprzęt każdego z nas. Czy musisz wymienić żyłkę? Czy Twoje kołowrotki wędkarskie działają prawidłowo? Czy któryś z twoich haczyków jest zardzewiały? Upewnij się, że wszystko jest w dobrym stanie.
  7. Używaj bezpiecznych metod łowienia, aby poradzić sobie z połowami swojej rodziny. Weź ze sobą szczypce lub narzędzie do odhaczania, aby usunąć haczyki z każdej złowionej ryby. Narzędzia te znacznie ułatwią proces usuwania haczyka, jednocześnie chroniąc dłonie i palce, jeśli ryby zaczną się kołysać lub skakać.
  8. Podczas obsługi ryb z ostrymi zębami użyj chwytaka do ryb, aby zabezpieczyć rybę wokół pyska, a drugą rękę umieść pod brzuchem ryby, aby się podeprzeć. Dzieci mogą potrzebować trochę czasu, aby przyzwyczaić się do trzymania ryby, więc bądź cierpliwy i pomóż im. Niech dotkną części ryby gołą ręką lub palcem, albo niech trzymają chwytak, podczas gdy dorosły trzyma ogon.
  9. Przynieś podstawowe środki bezpieczeństwa, takie jak apteczka, spray na owady i wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny. Zapobiegaj oparzeniom słonecznym i drapiącym ugryzieniom owadów, będąc przygotowanym. Nie zapomnij o dużej ilości wody, aby utrzymać nawodnienie i przekąskach, aby uniknąć przypadków zepsucia spowodowanych głodem.
  10. Jedną z zasad bezpieczeństwa wędkarstwa, o której zawsze należy pamiętać, jest zwracanie uwagi na otoczenie. Jeśli łowisz z miejsca na brzegu, naucz dzieci, aby były świadome tego, dokąd idą. Miej oko na śliskie kamienie lub kłody. Bądź świadomy dzikiej przyrody i chronionych siedlisk. Zbierz wszystkie wyrzucone żyłki, przynęty lub haczyki oraz śmieci, które mogły pozostać.

Nie potrwa długo, zanim te bezpieczne metody i praktyki połowowe staną się nawykami. Zasady bezpieczeństwa wędkarstwa pomogą Ci poczuć się swobodniej, dzięki czemu możesz naprawdę cieszyć się doświadczeniem z rodziną. Będziesz łowić ryby i tworzyć razem wspaniałe wspomnienia przez wiele lat!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *