10 umiejętności pływania, których potrzebujesz, aby nauczyć się pływać

Gdy masz doskonałe umiejętności żeglarskie, dzień na wodzie jest bezpieczniejszy i bardziej relaksujący dla wszystkich na pokładzie. Jeśli myślisz o zakupie łodzi lub chcesz zdobyć więcej doświadczenia żeglarskiego, wynajmując łódź, te dziesięć podstawowych umiejętności żeglarskich i najlepszych praktyk żeglarskich powinno być priorytetem.

1. Zrozum terminologię żeglarską

Zapoznaj się z terminologią żeglarską, w tym z częściami i cechami łodzi. Na przykład termin „dziób” odnosi się do przedniej części łodzi, a „tył” lub „rufa” odnosi się do tylnej części łodzi. Jeśli chcesz poprawić swój poziom umiejętności pływania łódką i umiejętności żeglarskich, dobrym pierwszym krokiem jest nauczenie się terminologii. Sprawdź nasz słowniczek żeglarski, aby uzyskać więcej terminów.

2. Dowiedz się, jak czytać Pomoce nawigacyjne dla łodzi

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o pomocach nawigacyjnych, takich jak boje i znaczniki, jest ukończenie podstawowego kursu bezpieczeństwa żeglarza. Niektóre z najważniejszych zasad nawigacji, których należy się nauczyć, obejmują następujące scenariusze żeglugi: sytuacja przeprawy, sytuacja czołowa i sytuacja wyprzedzania.

3. Dowiedz się, jak wypełnić i złożyć plan pływania

Plan pływania powinien być zawsze złożony u wiarygodnego przyjaciela lub członka rodziny przed opuszczeniem doku. Informacje zawarte w planie pływania można następnie przekazać Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych w sytuacji awaryjnej.

4. Poznaj wymagany sprzęt bezpieczeństwa na pokładzie

Zapoznaj się ze sprzętem bezpieczeństwa, którego potrzebujesz, biorąc pod uwagę typ statku i liczbę osób. Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących żeglarstwa, z których możesz skorzystać, jest zorganizowanie bezpłatnej kontroli bezpieczeństwa statku przez US Coast Guard Auxiliary i United States Power Squadrons.

5. Dowiedz się, jak bezpiecznie przyczepić i wodować łódź

Kiedy wiesz, jak przyczepić i wodować swoją łódź, nie ma ograniczeń co do liczby dróg wodnych, które możesz eksplorować. Jednak twoje umiejętności nie ograniczą się tylko do tych, których będziesz używać na wodzie. Na przykład holowanie łodzi wpłynie na zdolność hamowania, skręcania i zmiany biegów podczas jazdy. Jeśli zapiszesz się na praktyczny kurs umiejętności pływania łódką, dowiedz się, czy obejmuje on instrukcję holowania i wodowania.

6. Dowiedz się, jak bezpiecznie ustawić kotwicę

Jeśli chodzi o techniki pływania łódką, wiedza o tym, jak zabezpieczyć kotwicę, jest kolejną cenną umiejętnością. Na początek warto zlokalizować obszar, który zapewnia schronienie przed wiatrem, prądem i ruchem łodzi.

7. Naucz się nawigować za pomocą kompasu

Dowiedz się, jak nawigować za pomocą dobrego, staromodnego kompasu na wypadek utraty zasilania łodzi. Pomyśl tylko, kiedy Krzysztof Kolumb zastanawiał się, jak przepłynąć ocean, kompas magnetyczny był jednym z niewielu narzędzi nawigacyjnych, jakie miał!

8. Dowiedz się, jak korzystać z radia VHF

Pomoże Ci to wykonać wezwanie pomocy lub wezwanie Mayday w przypadku bezpośredniego zagrożenia. Możliwość wykorzystania kanału 16 w radiu VHF do nadawania do Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych jest szczególnie ważna podczas pływania łodzią na morzu lub w obszarach, w których usługi komórkowe mogą być ograniczone.

9. Dowiedz się, jak bezpiecznie zadokować łódź

Dokowanie łodzi nie jest trudne, o ile poświęcisz czas na ćwiczenie i wiesz, jak dostosować się do pływów, prądu i pogody. Ponownie, najlepszym sposobem na zdobycie tej umiejętności pływania jest kurs obsługi łodzi i praktyka.

10. Dowiedz się, jak prawidłowo związać linie dokowania

Czy wiesz, jak zawiązać zaczep na knagę? A co z wiązaniem lin w sposób uwzględniający zmiany pływowe? Jeśli nie, możesz poprosić profesjonalnego kapitana, aby ci pokazał lub wziąć udział w kursie żeglarskim, aby się nauczyć.

Teraz, gdy znasz już podstawowe umiejętności żeglarskie, które musisz posiadać, możesz zrobić kolejny krok. Pomyśl o rodzaju łodzi, która byłaby odpowiednia dla Twojej rodziny, a następnie uzyskaj informacje o rejestracji łodzi dla Twojego stanu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *