10 oznak, że przygotowujesz się do sezonu wędkarskiego

Świeci słońce, nie potrzebujesz ośmiu warstw ubrań, a w końcu wyjęłeś swoją łódź z magazynu (tu wstaw wyjątkowo głośne „YEEHAW!”). Chociaż musisz przyznać, że mogło być kilka dni, kiedy czułeś, że możesz go stracić, cierpliwie czekając i przygotowując się do sezonu wędkarskiego.

Nie wiesz, jak bardzo jesteś gotowy na sezon wędkarski? Cóż, powiedziałbym, że jeśli którykolwiek z poniższych dziesięciu znaków brzmi znajomo, jesteś prawie gotowy.

  1. W ciągu ostatniego tygodnia co najmniej pięć razy zorganizowałeś i przeorganizowałeś swoje pudełko na sprzęt.

  2. Ciągle gapisz się na ryby w swoim akwarium, zastanawiając się, czy trafiły na powierzchnię wody.

  3. Próbujesz pocierać kciukiem o kawałek papieru ściernego tylko po to, by znów poczuć „kciuk basowy”.

  4. Zamawiasz pizzę z sardelami, a potem spontanicznie decydujesz się na zerwanie sardeli z pizzy, aby móc je wykorzystać jako przynętę.

  5. Jadąc do pracy, zauważasz, że twój sąsiad ma jedną z tych skrzynek pocztowych, która wygląda jak bas. Decydujesz się wycofać na podjazd, wyciągnąć wędkę i zacząć rzucać jak szalony.

  6. Zajrzałeś do fontanny w zadaszonym centrum handlowym i mógłbyś przysiąc, że widziałeś ławicę karmazyna.

  7. Widzieliście dwa razy każdy odcinek „River Monsters” i „Wicked Tuna”.

  8. Zaczynasz wiązać sznurowadła za pomocą podwójnego węzła.

  9. Zdjąłeś ze ściany mocowanie do basu z dużym otworem i ustawiłeś je obok łóżka… ponieważ chcesz, aby było to pierwsze, co widzisz, gdy budzisz się rano, i ostatnie, co widzisz przed zaśnięciem.

  10. Zbadałeś już co najmniej dwadzieścia nowych miejsc do pływania łodzią i łowieniem ryb, a także sprawdzałeś tablice słoneczne przez następne pięć miesięcy.

Skrzynka na listy paw-bas

Jeśli niektóre z tych oznak, że przygotowujesz się do sezonu wędkarskiego, brzmią znajomo, miej pod ręką ważną licencję wędkarską lub kup licencję wędkarską już dziś. Następnie odłóż ten kawałek papieru ściernego z powrotem do garażu i zadzwoń do swojego ulubionego kumpla wędkarza. A kiedy już złapiesz tę rybę, podziel się z nami swoimi najlepszymi chwilami na wodzie, używając hashtagu #FirstCatch — pierwszy w dniu, pierwszy w sezonie lub pierwszy w życiu! Chcemy je zobaczyć!

Zdjęcie: Zdjęcie skrzynki pocztowej z pawim basem dzięki uprzejmości Steve’a McDonalda, Jr.


Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną autorką tekstów na świeżym powietrzu, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodnikiem po wodach słodkowodnych mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Prace pisemne Hansona ukazały się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *