10 niezbędnych rzeczy na początek

Wędkarstwo muchowe może być świetnym sposobem na dekompresję na świeżym powietrzu w okresie świątecznym. Jeśli nie masz pewności co do sprzętu muchowego, który musisz zacząć, po prostu użyj tej listy kontrolnej sprzętu muchowego dla początkujących jako źródła.

1. Wędka na muchy

Oprócz licencji wędkarskiej, wędka muchowa powinna być pierwszą pozycją na liście sprzętu wędkarskiego dla początkujących. Chociaż istnieją różne wagi wędek muchowych, których możesz użyć w zależności od gatunku ryby, którą planujesz łowić, dwie z najbardziej wszechstronnych wag muchówek to wędka muchowa o wadze 6 lub 7.

2. Latać kołowrotek

Twój kołowrotek muchowy powinien być sparowany z wędką muchową w zależności od wagi. Innymi słowy, jeśli masz 7-wagową wędkę muchową, dostaniesz 7-wagowy kołowrotek muchowy do użycia z twoją wędką.

3. Podkład linii muchowej

Pamiętaj, aby przed dodaniem linki muchowej do kołowrotka dodać około 100 jardów podkładki z linki Dacron do uchwytu kołowrotka. Tworzenie kopii zapasowych służy dwóm podstawowym celom. Po pierwsze, służy jako „zapas” linki muchowej, jeśli ryba ma długi wybieg. Po drugie, podkład zapobiega zbyt ciasnemu owinięciu linki muchowej wokół trzpienia, co może powodować powstawanie cewek pamięciowych lub załamań.

4. Linia lotnicza

Twoja linka muchowa powinna być dobrana w oparciu o wagę twojej wędki. Na przykład, jeśli masz wędkę muchową o wadze 7, powinieneś wybrać linkę muchową o wadze 7, aby nawinąć na kołowrotek o wadze 7. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów linek muchowych, z których możesz wybierać, linka pływająca z obciążeniem do przodu jest najlepszym rodzajem linki dla początkujących.

5. Lider

Gdy już masz linkę muchową na swoim bębnie, będziesz musiał dołączyć przypon. Typowa długość przyponu do łowienia na muchę wynosi około 9 do 10 stóp. Będziesz chciał kupić przypon stożkowy bez węzłów lub zbudować własny przypon stożkowy. Jeśli budujesz własny, powinieneś zacząć od najcięższego materiału przyponowego na dolnik (pierwszy odcinek, który przymocowała do linki muchowej), a następnie zwężać go, używając dwóch lub trzech dodatkowych sekcji lżejszego materiału przyponowego.

6. Muchy

Ponieważ muchy, których używasz, zachęcają ryby do brania, są one bardzo ważną częścią każdej listy kontrolnej sprzętu muchowego dla początkujących. Dwa popularne wzory muchowe, z których początkujący mogą korzystać zarówno w słodkowodnych, jak i słonowodnych sytuacjach wędkarskich, to wzór minnow Clouser i błąd poppingu z górnej wody.

7. Nożyce do linii

Kolejnym „must-have” na liście narzędzi muchowych dla początkujących jest para nożyc do żyłki. Nożyce do linii pomogą Ci dokonać szybkich zmian lidera i zmiany latania.

8. Kleszcze lub hemostat

Gdy złapiesz rybę na wędkę muchową, będziesz musiał usunąć haczyk za pomocą kleszczyków (kleszczyki mogą być również nazywane hemostatami). Kleszczyki mogą być również używane do zaciskania zadziorów na haczykach podczas łowienia na muchę, aby zapewnić bezpieczniejsze, łatwiejsze łapanie i wypuszczanie.

9. Okulary polaryzacyjne

Noszenie dobrych spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych jest ważne podczas wędkowania muchowego. Okulary polaryzacyjne nie tylko chronią oczy przed promieniami UV słońca, ale także przecinają odblaski na powierzchni wody, dzięki czemu można zobaczyć ryby i wykonywać dokładne rzuty.

10. PFD

Jeśli planujesz latać z łodzi lub kajaka, zawsze noś PFD zatwierdzony przez Straż Przybrzeżną Stanów Zjednoczonych. Podczas łowienia na muchę w rzece lub strumieniu koniecznie zapoznaj się z bezpieczeństwem woderów i kup odpowiednią parę woderów do cieków wodnych, na których będziesz łowić na muchę.

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wędkowania, należy pamiętać, że przy wyborze sprzętu do łowienia muchowego należy wziąć pod uwagę gatunek, na który zamierzasz łowić. Te propozycje list sprzętu muchowego dla początkujących mają na celu zapewnienie nowym wędkarzom muchowym prostego punktu wyjścia.

Teraz, gdy masz już swój niezbędny sprzęt, zacznij świętować Miesiąc Wspaniałego Outdooru!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *