10 niezbędnych narzędzi, które warto mieć na pokładzie łodzi

Co robisz, gdy zatrzask mocujący pokrywę Twojej studni nie chce się zablokować, a właśnie skończyłeś zarzucać sieć przez dwie godziny, aby mieć wystarczająco dużo przynęty na cały dzień łowienia? Lub gdy pływasz łódką po jeziorze z rodziną i nagle uświadamiasz sobie, że zostawiłeś jeden ze swoich korków spustowych w doku?

Oto dwa przykłady sytuacji, w których posiadanie odpowiednich narzędzi na pokładzie może pomóc uratować sytuację. Podczas gdy duże łodzie często wymagają dodatkowych narzędzi, ponieważ mają więcej części mechanicznych, poniżej znajduje się dobra podstawowa lista niezbędnych narzędzi do użycia w zestawie startowym.

Szczypce. Upewnij się, że masz na pokładzie dobre szczypce, które będą odporne na korozję i rdzę. Szczypce mogą być używane do wyjmowania haczyków z ryb, przyponów z drutu i przydają się do drobnych prac naprawczych. Jeśli to możliwe, kup parę, która ma wbudowane przecinaki żyłki.

Dodatkowe korki spustowe. Zawsze dobrze jest mieć dodatkowe korki spustowe na pokładzie na wypadek zgubienia, wpadnięcia do wody lub pozostawienia ich w doku.

Narzędzie wielofunkcyjne. Znajdź wytrzymałe narzędzie wielofunkcyjne, które jest odporne na korozję (pamiętaj, że nawet narzędzia odporne na korozję będą działać dłużej, jeśli po każdym użyciu opłukasz je w wiadrze ze słodką wodą). Dodatkowe narzędzia, które są zawarte w wielu narzędziach wielofunkcyjnych dostępnych na rynku, takie jak pilniki lub skrobaki, nie znajdują się w standardowych zestawach narzędzi, ale mogą być bardzo przydatne na łodzi.

Klucze i śrubokręty. Najlepiej upewnić się, że w zabranym zestawie znajdują się klucze i śrubokręty. Można ich używać do podstawowych zadań naprawczych, takich jak wymiana świateł lub bloków bezpieczników. Wiele sklepów morskich sprzedaje nawet zestawy narzędzi w wodoodpornych lub pływających pudełkach, które są kompaktowe i wygodne.

Latarka lub światło morskie. Możesz nie planować przebywania na łodzi po zachodzie słońca; jednak nie zawsze wiesz, co może spowodować zmianę twoich planów. Zawsze miej na pokładzie działającą latarkę lub latarkę morską na wypadek, gdyby była potrzebna do odczytywania znaczników nawigacyjnych i wykonywania zadań związanych z konserwacją łodzi.
Dodatkowe baterie do latarki i świece zapłonowe. Zawsze miej przy sobie zestaw zapasowych baterii do latarki i zapasowe świece zapłonowe.

Taśma klejąca. Taśma klejąca może być używana w mgnieniu oka do tymczasowych napraw rur lub do łatania drobnych nieszczelności.
Opaski krawatowe. Opaski zaciskowe są pomocne w wielu sytuacjach, ale najczęściej są używane do trzymania przewodów lub węży na uboczu.

Nożyce. Nożyczki uniwersalne przydają się do takich zadań, jak przycinanie opasek kablowych, przecinanie liny lub sieci oraz przycinanie naturalnych przynęt.

Zestaw gniazd. Kup przenośny zestaw nasadek, który możesz mieć na pokładzie w celu wymiany filtrów paliwa lub naprawy zatrzasków klapy. 11-częściowy zestaw nasadek dobrze sprawdzi się na mniejszej łodzi i nie zajmie dużo miejsca do przechowywania.

Czy niedawno kupiłeś łódź i skompletowałeś własny niezbędny zestaw narzędzi do pływania? Czy są inne narzędzia, bez których nie wyszedłbyś z doku? Dołącz do internetowej społeczności żeglarskiej i wędkarskiej Take Me Fishing i daj nam znać, jakie inne narzędzia zawsze masz w swoim zestawie narzędzi na pokładzie i dlaczego.


Może ci się spodobać również

Debbie Hanson

Debbie Hanson

Debbie Hanson jest wielokrotnie nagradzaną pisarką outdoorową, orędowniczką wędkarstwa sportowego kobiet, rekordzistką świata IGFA i przewodniczką słodkowodną mieszkającą w południowo-zachodniej Florydzie. Pisemne prace Hansona pojawiły się w publikacjach takich jak Florida Game & Fish Magazine, BoatUS Magazine i USA Today Hunt & Fish. Aby dowiedzieć się więcej o jej pracy, odwiedź shefishes2.com lub śledź ją na Instagramie @shefishes2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *