10 najlepszych miejsc do wędkowania w Kalifornii

Zdjęcia dzięki uprzejmości Nate’a i Chelsea Day

Wyraźnie pamiętam, kiedy pierwszy raz poszedłem na ryby w wieku zaledwie 5 lat. Kolega ze szkoły zapukał do drzwi mojego mieszkania w Maui i poszliśmy, stawiając małe linie wzdłuż linii brzegowej Kihei. Był dziwnie doświadczony w młodym wieku – wiele dzieciaków na Hawajach było – i patrzył podejrzliwie na każdą biedną rybę, którą wyciągnąłem. “Za mały. Nie. Wraca.

Moje wyprawy na łowiskach Kalifornii początkowo przyniosły podobne rezultaty, ale to nie powstrzymało mnie przed wyruszeniem tam i spróbowaniem! Szybko przekonałem się, że sukces wędkarski w dużej mierze zależy od lokalizacji. To ma sens, że dobrze zaopatrzone jeziora dają większe szanse na zdobycie kolacji niż zbyt często odwiedzane miejsca. Nate zawsze był z natury lepszym łowcą niż ja (zawsze był, hah!). Razem wybraliśmy jedne z najlepszych miejsc, w których możesz spróbować swoich sił we wszystkim, od sumów przez pstrągi po bassy wielkogębowe.

Miejsca do wędkowania w Kalifornii, które Cię zwabią

Nasi przyjaciele z fundacji Rekreacyjne Żeglarstwo i Wędkarstwo opublikowali niedawno listę 100 najlepszych rodzinnych miejsc do wędkowania i żeglowania w Ameryce w 2016 r., w tym niektóre z naszych ulubionych miejsc w naszym rodzinnym stanie! Poprosiliśmy kilku doświadczonych wędkarzy, których spotkaliśmy po drodze, aby zważyli i pomogli w zaokrągleniu naszych ulubionych miejsc do wędkowania w Kalifornii. Oto wynik: nasze obowiązkowe miejsca w całym stanie.

1. Park stanowy Clear Lake

Tutaj znajdziesz jedne z najlepszych basów w Północnej Kalifornii. Śmieszny fakt? 19 z 25 największych zarejestrowanych basów zostało złowionych w jeziorach Kalifornii, a twoje szanse są całkiem niezłe tutaj, na największym naturalnym jeziorze słodkowodnym w stanie! Wędkarze zachwycają się Berger Bay i Kelsey Creek jako miejscami, w których początkujący mogą znaleźć duże ilości ryb ważących dobrze ponad dziesięć funtów. Po długim dniu na wodzie czekają w pobliżu światowej klasy winnice.

2. Rzeka Sacramento w Parku Stanowym Brannan Island

Masz ochotę na łososia? Ten cel często tworzy rekordy stanowe dla Chinook i Pink Aalmon. Wiosną nie brakuje też pasiastego basu i pstrąga. Rodziny mogą cieszyć się łatwymi wycieczkami, miejscami do grillowania i pływaniem na brzegu oraz bardzo pożądanym miejscem w domku!

3. Zatoka Santa Monica na plaży stanowej Dockweiler

Kiedy Nate i ja mieszkaliśmy w Los Angeles, spędzaliśmy godziny na tych wybrzeżach, ciesząc się miejscami na ogniska na plaży i boiskami do siatkówki. Wędkarstwo z brzegu i wędkarstwo surfingowe są tutaj popularne, a wśród nich są halibuty i okonie. Tego lata wybieramy się w podróż powrotną, aby sami spróbować.

4. Park Narodowy Yosemite

Czego nie kochać w Yosemite? Ten park szczyci się jednymi z najpiękniejszych gór, wodospadów i dzikiej przyrody w kraju, z niezrównanymi wędrówkami i raftingiem. Liczne są rodzime pstrągi tęczowe wraz z introdukowanymi gatunkami, takimi jak bas małogębowy, pstrąg potokowy i bullgill.

5. Narodowy rezerwat przyrody Don Edwards w Zatoce San Francisco

Wypłyń do zatoki lub skorzystaj z publicznego molo rybackiego, gdzie nie jest wymagana żadna licencja! Jesiotr biały, okoń pręgowany, rekiny lamparcie i płaszczki są powszechnymi połowami. Miłośnicy sportu mogą również bawić się pieszymi, rowerowymi i polowaniami na ptactwo wodne.

6. Bridge Bay nad jeziorem Shasta

Ogromna różnorodność ryb nazywa to lśniące miejsce domem. Słynie z okonia cętkowanego, ale można tu również złapać pstrąga, łososia królewskiego, suma, jesiotra i nie tylko. Populacje ryb roją się tutaj przez cały rok, a zimą roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na górę Shasta.

7. Zatoka Bodega w Parku Regionalnym Doran

Tutaj znajdziesz dostęp do dwóch mil plaży idealnej do łowienia ryb i piknikowania, wraz ze stacją czyszczenia. Wodowanie łodzi zapewnia dostęp do wędkarstwa sportowego wielu łososi, halibutów i dorsza skalnego, a molo przy ujściu portu sprzyja wędkowaniu w skałach i odkrywaniu życia morskiego z dziećmi.

8. Jezioro Echo Park

W samym środku Los Angeles Echo Park Lake oferuje obfite sumy, błękitnoskrzele i raki, a także sporadycznie wprowadzane pstrągi tęczowe. Kiedy będziesz miał już dość ryb, udaj się na stadion Dodgers, aby złapać mecz!

9. Jezioro Chabot

Aby ułatwić wędkowanie w środkowej Kalifornii, jezioro Chabot jest w pełni zaopatrzone w sumy, pstrągi, okonie, crappie i bluegill. Pływanie nie jest dozwolone, ale przejażdżki łodzią po jeziorze mogą zapewnić rozrywkę rodzinom, a pechowi wędkarze nadal mogą się nasycić w kawiarni w marinie. Aby ułatwić zbieranie, wynajmij motorówkę i trolla, ciągnąc za sobą przynętę. Jezioro jest otoczone ze wszystkich stron szlakami turystycznymi i polami golfowymi, więc nie brakuje tu aktywności fizycznej.

10. Jezioro Don Pedro

Całoroczny sezon i mariny z pełnym zakresem usług (w tym wynajem łodzi mieszkalnych) sprawiają, że jest to doskonałe miejsce na każdą wyprawę wędkarską, na którą masz ochotę. Odmiany florydzkie Black Bass i Tęczowy pstrąg są zarybione corocznie, a łosoś Kokanee i Chinook z lądu również są do zgarnięcia.

Jeśli jesteś zainteresowany łowieniem w którymkolwiek z wyżej wymienionych miejsc wędkarskich, będziesz potrzebować kalifornijskiej licencji połowowej. Aby znaleźć więcej informacji o wędkowaniu i pływaniu łódką w Kalifornii, gdzie łowić ryby, raporty wędkarskie, uzyskać licencję wędkarską, odwiedź naszą stronę Wędkarstwo i żeglarstwo w Kalifornii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *