10 gatunków ryb morskich do połowu z łodzi

Chociaż istnieje wiele gatunków ryb, które można łatwo złowić podczas łowienia z brzegu lub przystani rybackiej, jest też kilka, których nie miałbyś większych szans na złowienie, gdybyś nie łowił na morzu z łodzi.

Oto lista 10 gatunków słonowodnych, które zwykle występują na morzu lub w wodach oceanicznych na głębokości 50 stóp lub większej. Możesz dowiedzieć się, gdzie w USA można łowić te gatunki, patrząc na mapę rozmieszczenia po prawej stronie ilustracji na stronach Species Explorer.

 • Większy Bursztynowiec — Bursztyn większy to gatunek przybrzeżny, najczęściej spotykany u wybrzeży południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych na głębokości od 60 do 240 stóp w pobliżu skalistych raf lub wraków.

 • Delfin lub Mahi Mahi — Delfiny, znane również jako mahi mahi, można znaleźć na całym świecie w tropikalnych i ciepłych wodach oceanicznych o umiarkowanym klimacie. Delfiny to gatunek pelagiczny i wędrowny. Chociaż czasami można je złapać z molo ze słoną wodą, są to głównie gatunki głębinowe, które zamieszkują powierzchnię otwartego oceanu.

 • Czarny Marlin — Czarny marlin to ryba pelagiczna, która zamieszkuje tropikalne wody Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. W Stanach Zjednoczonych zostały złapane u wybrzeży południowej Kalifornii. Ze względu na wielkość i siłę czarnego marlina są one bardzo poszukiwanymi gatunkami ryb sportowych.

 • Niebieski Marlin — Ten pelagiczny i wędrowny gatunek występuje w tropikalnych i ciepłych umiarkowanych wodach oceanicznych Atlantyku i Pacyfiku. Jest mniej obfity we wschodnich częściach obu oceanów. Wędkarze rekreacyjni często podróżują do Florida Keys lub Kalifornii, aby łowić marlina błękitnego na morzu.

 • Marlin w paski — Występujący w tropikalnych i ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku marlin pręgowany jest gatunkiem pelagicznym i wędrownym, przemieszczając się w kierunku równika w zimnych porach roku i ponownie w ciepłych porach roku. Często są łapane z czarterowych sportowych łodzi rybackich u wybrzeży południowej Kalifornii.

 • Miecznik — Miecznika można znaleźć na całym świecie w umiarkowanych i tropikalnych wodach szelfu oceanicznego i kontynentalnego od powierzchni do głębokości od 2400 do 3000 stóp lub więcej. Stany Zjednoczone wdrożyły szereg środków zarządzania w celu ochrony niewymiarowych włóczników i umożliwienia odbudowy populacji.

 • Tuńczyk opastuna — Tuńczyk opastuna zamieszkuje ciepłe wody o umiarkowanym klimacie Atlantyku, Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego. Tuńczyk opastuna jest gatunkiem pelagicznym, sezonowo wędrownym. Ławice tuńczyka opastuna na ogół schodzą głęboko w ciągu dnia, podczas gdy inne gatunki tuńczyka pozostają blisko powierzchni.

 • Tuńczyk – Tuńczyk błękitnopłetwy występuje w subtropikalnych i umiarkowanych wodach północnego Atlantyku oraz w Morzu Śródziemnym i Czarnym. Błękitnopłetwy to gatunek pelagiczny, szkolący się i masowo migrujący. Wiadomo, że migracja tuńczyka błękitnopłetwego jest najbardziej rozległa ze wszystkich gatunków ryb i jest związana z temperaturą wody, zwyczajami tarła i przemieszczaniem się gatunków przynęt, którymi się żywią.

 • Tuńczyk żółtopłetwy – Znany jako najbardziej kolorowy ze wszystkich tuńczyków, żółtopłetwy występuje na całym świecie w głębokich, ciepłych, umiarkowanych wodach oceanicznych. Jest zarówno pelagiczny, jak i wędrowny sezonowo, ale wiadomo, że zbliża się dość blisko brzegu.

 • Wahoo — Wahoo występują na całym świecie w morzach tropikalnych i umiarkowanych. Najczęściej łowi się je u wybrzeży południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych, w stanach takich jak Luizjana i Floryda. Wahoo jest gatunkiem pelagicznym, wędrownym i podróżuje samotnie lub w małych grupach liczących od dwóch do sześciu ryb.
 • Czy zauważyłeś, że większość tych gatunków ma jedną wspólną cechę? Wszystkie są rybami pelagicznymi, z wyjątkiem bursztynowca większego. Jeśli zastanawiasz się, co oznacza termin „pelagiczny”, przeczytaj mój wcześniejszy post zatytułowany „9 dziwnych warunków połowów i ich znaczenie”, aby się dowiedzieć.​

  Leave a Comment

  Your email address will not be published. Required fields are marked *