Zabierz mnie na ryby… Znowu!

Zabieranie dzieci na ryby może być nieprzyjemną sytuacją, zwłaszcza jeśli świerszcze przynęty uciekną po drodze. Oto kilka wskazówek:

  1. Ochrona. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą krem ​​​​przeciwsłoneczny, spray na owady, kamizelki ratunkowe i odpowiednie ubrania.

  2. Przekąski i napoje. Pewnym sposobem na zachęcenie ryby do brania w czasie przestoju jest rozbicie Cheetosów.

  3. Haczyki bezzadziorowe. Ściśnięcie haczyka za pomocą pary szczypiec z długimi noskami nie będzie kosztować wielu zagubionych ryb. Ponadto ułatwia to zdjęcie haczyka z ryby i okazjonalnego ucha.

  4. Żywa przynęta znacznie zwiększa szanse złowienia ryby. Staraj się jednak nie pozwolić im nazwać przynęty.

  5. Kołowrotek typu spin-cast z przyciskiem to najlepszy kołowrotek na początek. Jeśli szansa na użycie wzrośnie, jeśli ma twarz Barbie na różowej kombinacji wędki i kołowrotka, niech tak będzie.

Kilku mistrzów Bassmaster Classic udzieliło następujących rad, zabierając dzieci na ryby:

Altona JonesaPierwsza wskazówka dotyczyła znaczenia dobrej pogody. Ogranicz walkę żywiołów do minimum. – Przeszukajcie miejsca połowów – dodał. Zrób kilka wycieczek z wyprzedzeniem i zlokalizuj ryby i to, czym wydają się żerować. Zaleca również, aby było krótkie i miało wiadro rybek lub rybę lub dwie w studni na żywo, aby dać im coś do oglądania między kęsami.

Hanka Parkera ma 4 synów i 11 wnucząt, ale „na własnej skórze nauczył się” łowić ryby. „Zostaw wędkę w domu” – podkreślił. „Niech wszystko kręci się wokół nich. Niech będzie zabawnie. 5 minut, potem odpuść. Pomiń skały”.

Zgodnie ze starą zasadą show-biznesu: „zawsze zostawiaj ich z pragnieniem więcej”. Przy odrobinie planowania i krótkiej wycieczce do wodopoju może usłyszysz te cudowne słowa: „Kiedy znowu możemy łowić ryby?”


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *