W oczekiwaniu

Najlepszym uchwytem na wędkę są twoje ręce. W końcu dlatego mamy przeciwstawne kciuki. Nic nie przebije rąk do ciągłego monitorowania aktywności ryb i czasu reakcji. Ale są chwile, kiedy po prostu trzeba odłożyć wędkę.

Być może jest to spowodowane długimi okresami bezczynności, na przykład podczas pokonywania dużej ilości wody w łodzi, na przykład podczas trollingu w poszukiwaniu sandacza, łososia lub tuńczyka. Podczas łowienia z przyjaciółmi na mahi-mahi u wybrzeży Wielkiej Wyspy Hawajów dzieci kapitana łowiły ryby z wędką wciąż zamocowaną w uchwytach na wędki łodzi. Kiedy nadeszła moja kolej, wyciągnąłem wędkę z uchwytu, aby walczyć z rybą, i natychmiast zostałem oznaczony jako „Hollywood”.

RodHoldersRzeka Balustrady

Innym powodem umieszczenia wędki w uchwycie może być to, że łowisz w mętnej wodzie i/lub gatunek, który polega bardziej na węchu niż na wzroku, aby znaleźć przynętę/przynętę, jak karp czy sum.

Niektóre stany zezwalają na więcej niż jeden biegun. Na przykład Oklahoma zezwala na siedem tyczek na wędkarza. To dużo tyczek do utrzymania.

A może po prostu potrzebujesz ogrzać ręce.

Dlatego wędkarze muszą znaleźć sposób na zabezpieczenie wędek w oczekiwaniu na trafienie. Wędkarzom z brzegu trudno jest pokonać stary rozwidlony kij. Jest łatwo dostępny, wykonany z opadłych gałęzi lub gałęzi wierzby, którą i tak zaczepiłeś. Niektóre sklepy sprzedają nawet plastikowe, świecące w ciemności wersje rozwidlonego kija.

RodHolderRozwidlonyKij

Jeden doświadczony wędkarz z Michigan, Steve Hanson, często łowi sumy. Częścią jego sprzętu na wyprawę wędkarską jest 5-litrowe wiadro załadowane kilkoma 2-stopowymi odcinkami rury PCV i młotkiem, którego używa do wbijania rury wzdłuż piaszczystego lub błotnistego brzegu. W przypadku linii brzegowych mniej przyjaznych PCW istnieje kilka metalowych palików.

Uchwyty na wędki do łodzi mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej, zabezpieczone zaciskami i wspornikami. Tyler Walker ze strony internetowej poświęconej wędkarstwu Land is the Limit używa tego sprytnego PVC ustawionego na łodzi podczas łowienia suma płaskogłowego:

LandIsLimitRodHolderE7

Wiele lat temu moja babcia dała mi „kaburę” na wędkę „Fast Draw” wykonaną ze skóry bydlęcej. Zawsze za późno przypominam sobie ten fajny przedmiot, gdy stoję w cichym basenie z wędką pod pachą lub pod brodą, próbując ponownie zawiązać przynętę.

Uchwyt na wędkę utrzymuje linkę stabilnie, uważając, aby nie zwrócić uwagi upiornej ryby na wędkarza na drugim końcu żyłki. Utrzymuje wędkę pod dużym kątem, co ułatwia wykrywanie brań i pozwala dostosować naciąg i opór w zależności od wagi, przynęty i prądu.

Jeśli wszystkie haczyki nie są wyjęte z wody, musisz być gotowy na branie. Odłóż wędkę na sekundę, aby złapać kanapkę zamiast umieszczać ją w pojemniku na wędki, a może po prostu przejechać na nartach przez jezioro…

RodHolderChłodnica

Albo tak słyszę.


Może ci się spodobać również

Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *