„Śmigła nie muszą być stosowane”

Lokalny wędkarz z rzeki Allegheny, Joe Stefanacci, dowiedział się, że jestem nowy w okolicy i był na tyle uprzejmy, że zaproponował mi przejażdżkę łodzią. Pewnego popołudnia, gdy nasze dzieci były w szkole, zabrałem się za to.

„Ile rekwizytów przeglądasz każdego roku?” Zapytałem, patrząc na wszystkie duże skały w czystej rzece.

– Żadne – powiedział, uśmiechając się. „To łódź odrzutowa”.

JetBoatBackE

Kiedy słyszę słowo „odrzutowiec”, myślę o krzyczących samolotach, rakietach i potrzebie projekcji uszu. Tak jednak nie było. Jego silnik zaburtowy brzmiał i wyglądał jak standardowy silnik zaburtowy nad wodą, co sprawiło, że zastanawiam się, ile innych łodzi, które widziałem na rzece, również było łodziami odrzutowymi.

„W zasadzie jest to duża pompa wodna”.

Chociaż silnik ma mniejszą moc niż w przypadku napędu ze śrubą napędową, z łatwością docieraliśmy do płytkich rzecznych basów o małych ustach wśród zanurzonych skał, kłód i głazów. Bez obgryzania paznokci. Żadnego chwytania za armaty. Bez kolorowego języka.

Dostęp to duża część udanej wyprawy wędkarskiej, a to tak, jakby mieć napęd na 4 koła i duży prześwit. Wpłynęliśmy w górę wąskiego dopływu wody, a potem wyłączył silnik, od czasu do czasu używając silnika do trolingu, aby skorygować dryf.

Znalezienie ich zajęło nam trochę czasu, ale tego popołudnia 50-metrowy odcinek wypełniony głazami był małym miastem. Kiedy Joe wylądował kolejnym, tym razem solidnym dwufuntowcem, zauważyłem, jak trudno byłoby dotrzeć do tego miejsca z brzegu lub łodzią z większym silnikiem.

Joe Smallie E

Po powrocie na rampę obserwowałem, jak para woduje łódź z silnikiem zaburtowym wyposażonym w śrubę napędową. I zauważyłem, że ich paznokcie były wyjątkowo krótkie…


Andy'ego Whitcomba

Andy’ego Whitcomba

Andy jest pisarzem outdoorowym (http://www.justkeepreeling.com/) i zestresowany tata napisał ponad 380 blogów na takemefishing.org od 2011 roku. Urodzony na Florydzie, ale wychowany na brzegach stawów farmy w Oklahomie, teraz poluje na szczupaki, bassy małogębowe i steelheady w Pensylwanii. Po uzyskaniu tytułu licencjata z zoologii na OSU, pracował w wylęgarniach ryb oraz jako technik badań rybołówstwa w OSU w stanach Iowa i Michigan.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *