Scott Martin poleca 3 przynęty dla początkujących wędkarzy basowych

Zespół Take Me Fishing spotkał się z Team Evinrude Wędkarz Scott Martin, aby uzyskać informacje na temat najlepszych przynęt dla początkujących do wypróbowania podczas łowienia basów.

Scotta Martina

„Istnieją trzy przynęty, które polecam wypróbować początkującym, gdy rozwijają swoje umiejętności wędkarskie. Plastikowy robak, błystka i jakiś rodzaj przynęty powierzchniowej. Wspaniałą rzeczą w tych trzech przynętach jest to, że obejmują one wszystkie głębokości wody, od od samego dołu, do średniego poziomu, do powierzchni.

Plastikowe robaki

Plastikowe robaki to świetny sposób na łowienie basu w niemal każdych warunkach. Lubię łowić 7- do 10-calowe robaki uzbrojone w haczyk TK 130 TroKar Flippin’ Hook dopasowany do ćwierć uncji wolframu River2Sea. Lubię łączyć ją z linią fluorowęglową o wadze od 14 do 17 funtów i montować ją na wędce castingowej o średniej ciężkiej akcji o długości od 7 do 7 ½ stopy.

Jedną z najlepszych rad, jakie mogę dać w przypadku łowienia robaków, jest to, że chcesz łowić powoli. Stare powiedzenie, że „nigdy nie można łowić robaka zbyt wolno, ale można łowić go za szybko”, jest bardzo prawdziwe. Robak musi naśladować jakiś rodzaj pijawki lub robaka pełzającego po dnie, więc lubię powolne przeciąganie z pauzą. Plastikowe robaki działają na dowolnej głębokości, w dowolnym miejscu, od linii brzegowej do 30 stóp wody.

Przynęty spinningowe

Przynęty obrotowe są świetną przynętą, zwłaszcza w wietrzne lub pochmurne dni, a przynęty obrotowe mogą być używane w każdych warunkach temperaturowych. Od lata do zimy, do wiosny, do jesieni, jest to dość spójna przynęta przez cały czas. Prostym podejściem z przynętą obrotową jest dalekie rzuty ze stałym zwijaniem, utrzymując przynętę w dowolnym miejscu od powierzchni do dna. Możesz pracować nad poziomami i głębokościami wody w zależności od tego, gdzie ryby biorą w danym momencie.

Lubię wybierać kolory w zależności od ryb przynęty w okolicy. Jeśli jest dużo imitacji, lubię łowić na białe wirówki lub wirówki w kolorze imitacji. Lubię ustawiać je na średniociężkiej wędce o długości od 6,5 do 7 stóp z żyłką o wadze od 14 do 17 funtów. Wolne, stałe prowadzenie do średnio-szybkiego prowadzenia, w zależności od aktywności ryby, to moje ulubione prowadzenie. Od czasu do czasu lekko potrząsnę wędką lub zatrzymam kołowrotek, aby te ostrza zmieniły błysk i rytm, z jakim płyną, co czasami powoduje, że ryby reagują i biorą.

Przynęty Topwater

Przynęty Topwater świetnie sprawdzają się w spokojnych, pochmurnych warunkach, zwykle przy temperaturze wody w zakresie 70 stopni lub wyższej. Lubię przynęty spacerowe, a także przynęty typu popper. River2Sea Rover 128 to świetna przynęta do chodzenia, na którą złowiłem wiele ryb na przestrzeni lat. Lubię montować ją na wędce o średniej i średniej wadze 7,5 stopy z żyłką 14 do 17 funtów, ponieważ żyłka unosi się na wodzie — nie tonie jak fluorokarbon lub plecionka. Lubię stabilne ściąganie, nadaj przynęcie trochę akcji, nadaj jej trochę charakteru i znowu, jeśli zobaczysz ryby pływające w wodach otwartych, przynęta na spacer jest dobra. Jeśli zobaczysz ryby odbywające tarło wzdłuż linii brzegowych lub goniące przynętę na liniach brzegowych, wiele razy przynęta w stylu poppingu wokół doków również by się sprawdziła. Przynęty Topwater są świetne.”


Stefania Vatalaro

Stefania Vatalaro

Stephanie Vatalaro jest wiceprezesem ds. komunikacji w Recreational Boating & Fishing Foundation i jej kampaniach Take Me Fishing i Vamos A Pescar, gdzie pracuje nad rekrutacją nowych osób do rekreacyjnego wędkowania i pływania łódką oraz zwiększaniem świadomości na temat ochrony środowiska wodnego. Stephanie dorastała w Florida Keys jako córka przewodnika wędkarskiego. Poza pracą można ją spotkać wędkującą i pływającą łódką z rodziną na rzece Potomac w północnej części Wirginii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *