Raport z wędkowania Pacific Angler Friday: 18 listopada 2022 r

PERSPEKTYWY

Wszyscy jesteśmy teraz na obserwacji pogody. Rzeki są bardzo niskie, ale sezonowo ciepłe temperatury w ciągu dnia sprzyjają wędkowaniu. Spodziewamy się, że trend ten utrzyma się w weekend. Niska przejrzystość wody sprawia, że ​​ryby są wybredne, ale wyższe temperatury sprawiły, że ich metabolizm nie zatrzymał się i nadal aktywnie gryzą. Ogólny trend „spóźniania się” ryb nadal się utrzymuje, a systemy, które historycznie kończyły się o tej porze roku, nadal łowią całkiem nieźle jak na warunki.

Jeśli prezenter pogody jest w grze, wszystko zmieni się w przyszłym tygodniu. W prognozie jest duża burza. Jest to utrzymująca się tendencja w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy duże burze w listopadzie spowodowały poważne problemy zarówno dla ryb, jak i powodzi. Wszyscy powinni uważnie obserwować liczby i nadchodzącą burzę.

W idealnym świecie zobaczymy, jak rzeki podnoszą się i zmieniają kolor, ale nie zobaczymy większych wypłukiwań. Jeśli tak się stanie, mniejsze strumienie, które były niepokojąco niskie przez cały sezon, podniosą się, umożliwiając rybom wejście do głównego siedliska tarła, a gdy sytuacja się uspokoi po burzy, zobaczymy jedne z najlepszych połowów sezonu. Łowienie jajek będzie w ogniu, a późne łowienie koho i kumpli będzie doskonałe.

Powyższy scenariusz dotyczy idealnego świata; wszyscy wiemy, co dzieje się w najgorszym przypadku, gdy ciepła burza pod koniec sezonu spowodowała jedne z najgorszych powodzi w historii Dolnego Kontynentu. Przynajmniej na weekend nie powinniśmy się tym martwić, ponieważ będzie ciepło, ale nisko i bezchmurnie.

Jeśli chodzi o raporty, w tym tygodniu przyglądamy się rzekom po stronie północnej, gdzie chociaż wszystko jest jasne, nadal słyszymy dobre raporty. Będziemy również oglądać Chilliwack, gdzie byliśmy mile zaskoczeni, ponieważ wędkarze wciąż znajdują świeże ryby.

Faceci ze sklepu byli w drodze Sea to Sky w zeszłym tygodniu. Matt omówi niektóre z obserwacji. Krótka wersja mówi, że woda jest bardzo niska i czysta, aw systemie jest zdrowa liczba kumpli i coho. To dobrze wróży pstrągowi i tęczówce w ciągu najbliższych kilku tygodni. Dopóki wszystko nie zostanie wyprane, może to być lepszy sezon składania jaj, jaki widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku lat.

Jason powraca z raportem w tym tygodniu dla wszystkich wędkarzy morskich.

Na koniec, DZISIAJ kończy się aukcja internetowa Instytutu Wędkarstwa Sportowego! Koniecznie sprawdź niektóre ze wspaniałych przedmiotów, które możesz mieć! Szczegóły znajdują się w sekcji Wydarzenia branżowe i aktualizacje w tym tygodniu.

Do raportu!

WYDARZENIA BRANŻOWE I AKTUALIZACJE

Aukcja internetowa Instytutu Wędkarstwa Sportowego Big Splash
Jeśli nie możesz przybyć na dzisiejszą konferencję i uroczystą kolację Sport Fishing Institute, nadal możesz wziąć udział i wesprzeć wspaniałą pracę SFI. Koniecznie zajrzyj na ich aukcje internetowe zanim zamkną dziś wieczorem. Do wygrania są wspaniałe nagrody – może coś dla siebie lub wcześnie rozpocznij świąteczne zakupy!

Sprawdź to wszystko tutaj!

RAPORTY Z POŁOWÓW SŁODKOWODNYCH

Raport połowowy North Side Systems (raport połowowy Stave, Harrison i Slough)
Rzeki po północnej stronie nadal produkują rozsądną liczbę ryb, zarówno coho, jak i kumpel, ale brak deszczu oznacza, że ​​płyną dość nisko. Nie jest nawet w przybliżeniu tak źle jak w październiku, ale rzeki wciąż są nieco niższe niż bym chciał i tak pozostanie do następnej porcji deszczu. Obecnie przewiduje się, że nastąpi to w poniedziałek. Wygląda na to, że nadchodzi dużo wody, ale nie będę się tym zajmował w tym tygodniu. Aby zacząć przewidywać, musimy zobaczyć, jak blisko znaku znajduje się meteorolog.

W międzyczasie spodziewaj się znaleźć dużą liczbę ryb w niektórych miejscach, ale nie zdziw się, gdy te ryby są bardzo zaciśnięte i straszne. Niska woda oznacza, że ​​ryby są mniej skłonne do ruchu, więc szanse na znalezienie świeżej, agresywnej ryby maleją. Kiedy znajdziesz ryby, prawdopodobnie były one w systemie przez jakiś czas i widziały sporo sprzętu, co oznacza, że ​​​​ryby są znacznie mniej skłonne do gryzienia.

Zapoznaj się z naszymi wcześniejszymi raportami, aby uzyskać wskazówki, jak łowić straszne ryby w niskich, czystych wodach w tym roku. Więc oszczędzę ci wszystkich szczegółowych instrukcji i zachowam podstawowe: zmniejsz rozmiar swojego sprzętu, rozważ użycie stonowanych kolorów, na przykład brzoskwiniowego lub niebieskiego zamiast wiśniowego lub fluorescencyjnej czerwieni. Wybierz rodzaj wody, który sprawi, że ryby poczują się „bezpiecznie” – coś, co daje im jakąś formę osłony… może to być struktura (np. mogą znaleźć. Łosoś zaparkuje w miejscach, w których jest najmniej prawdopodobne, że zostanie zjedzony — weź to pod uwagę, gdy atakujesz je w trudnych warunkach. Wędkarstwo spławikowe, wędkarstwo muchowe i błystki castingowe/obrotówki/jigowe będą dawać ryby, jeśli weźmie się pod uwagę powyższe sugestie.

Świeże ryby będą nadal napływać do niektórych systemów po stronie północnej aż do grudnia, o ile poziom wody pozostanie w miarę stały i nie będzie większych erupcji ani susz. Należy pamiętać, że jest to dość późna pora roku i większość tegorocznych łososi będzie się już składać ikrę, więc miliony jaj zostaną zakopane w żwirze w bocznych kanałach, rynsztokach, małych strumieniach, płytkich równinach itp. wszelkie możliwe środki, aby uniknąć brodzenia przez wszystko, co wygląda jak siedlisko tarła łososia, zwłaszcza jeśli ryby aktywnie odbywają tarło w okolicy lub jeśli widać oczywiste oznaki tarła, takie jak czerwone. Nadepnięcie na jaja łososia zwykle je zabija, więc jest to dość szkodliwe, jeśli chcesz łowić ryby za kilka lat.

Taylora Nakataniego


Raport z połowów w rzece Chilliwack / Vedder

W zeszłym tygodniu nadal mamy dobre połowy łososia coho i kumaka w C/V. W chwili pisania tego tekstu poziom rzeki wynosi 2,06 m, spodziewamy się przelotnych opadów i nieco wyższych temperatur od poniedziałku przechodzącego w tydzień. To dobry znak, ponieważ skoki poziomu wody i temperatur spowodują wypłynięcie nieświeżych ryb i wejście świeżych ryb.

Historycznie rzecz biorąc, sezon coho Chilliwack/Vedder znacznie się kończy o tej porze roku, ale wciąż obserwujemy stałe wypychanie świeżych ryb z Fraser do rzeki. To pora roku, w której spotykamy „Czarnogłowych”, bystrych kumpli, którzy nie spędzają czasu na pilnowaniu ujść rzek. Często zaśmiecone wszami morskimi i generalnie mniejsze, są najczystszymi kumplami w roku i mają najlepszą taryfę stołową. Wędkarze znajdują świeże strąki coho i kumpla od kanału aż po sam szczyt. Powiedziawszy to, istnieje sporo strąków ryb, które są dość nieświeże. Jeśli wiesz, że w okolicy są ryby i nie gryzą, przejdź do następnego miejsca. Miejsce po miejscu, w końcu natkniesz się na grupę ryb, które są świeże i będziesz cieszyć się dniem znacznie bardziej.

River_fishing_Chillliwack_Coho_Nov'22

Łyżki, błystki obrotowe, twitching jig były bardzo skuteczne w tych bardziej przejrzystych warunkach wodnych. Pomyśl o miedzi, mosiądzu, purpurach i czerniach, aby uzyskać nieco bardziej ukrytą prezentację upiornego coho w czystej wodzie. Wędkarstwo spławikowe nadal jest świetną opcją do łowienia w niektórych głębszych miejscach ikrą, koralikami, ostrzami. Krótkie, pływające jigi są nadal bardzo śmiercionośną metodą dla świeżo przybyłych kumpli. Wędkarze muchowi odnoszą sukcesy z coho w całej rzece, ilekroć dotrą do muchy, zanim zrobi to kumpel. Wyraźne pośrednie końcówki i linie są nadal preferowaną bronią, a amunicją są małe, rzadkie wzory. Think Cali Neils, Muddlers, Arrowheads w kolorze szarym, niebieskim, naturalnym.

Chociaż połowy są nadal dobre, spodziewaj się, że potrwa to jeszcze kilka tygodni, zanim drastycznie spadnie.

Rób to dalej, póki jest dobre,

Gavin Lau


Raport połowów w rzece Squamish
W tym roku mieliśmy kilka dobrych dni na łowienie późnym sezonem na Squamish. Muszę przyznać, że w ciągu ostatnich kilku lat byłem trochę przygnębiony tym, co widziałem na Squamish pod koniec sezonu. Niskie liczby kumpla i różowe w połączeniu z dużymi wybuchami wymywającymi czerwienie, ogólnie rzecz biorąc, dla kiepskich późnych połowów.

Nadal musimy obserwować pogodę. Duża burza na horyzoncie nie jest zachęcająca, ale przynajmniej z tego, co widziałem w zeszły weekend, byłem mile zaskoczony, widząc tarło kumpli w wielu obszarach, na których brakowało im w ciągu ostatnich kilku lat, a także zaobserwowaliśmy dużą liczbę świeżych coho poruszanie się po systemie.

Łowienie było trudne ze względu na niską przejrzystość wody i możemy spodziewać się podobnych warunków w ten weekend, ale w systemie są ryby.

River_fishing_Squamish_Bulltrout_Nov'22
Wiley z niezłym pstrągiem z naszej zeszłotygodniowej wyprawy

Łowiliśmy kilka różnych prezentacji. Łowienie jaj działało, ale było trudne ze względu na niską przejrzystość wody. Bulltrocie są bardzo wrażliwe na zimną, przejrzystą wodę i spodziewam się, że gdy woda się podniesie, znowu chętnie zjadają jajka. Jedna sztuczka polega na łowieniu bardzo jasnych ikry w wodzie, w której nie widać tarła łososia, ale jeśli znajdujesz się w pobliżu miejsca tarła łososia, nie bój się łowić jasnych ikry nawet w czystej wodzie, ponieważ naturalne jaja wychodzą z wody. łosoś będzie jasny.

River_fishing_Squamish_Coho_Nov'22
Wspaniały dzień na wodzie z niektórymi członkami zespołu PA

W przypadku coho, małe muchy flash dały kilka ryb na wolno tonących szczytówkach i dłuższych przyponach fluorowęglowych. Próbowaliśmy też twitching Jiga i znowu złowiliśmy parę, ale najlepszymi przynętami były małe błystki z miedzi i/lub miedzi i chartreus. Ma to sens, ponieważ małe błystki są ulubioną prezentacją czystej wody

River_fishing_Squamish_Coho_Spinner_Nov'22
Taylor z coho złapanym na małą błystkę

Krótko mówiąc, nadal warto się wydostać. To będzie trudne w ten weekend, ale jeśli w przyszłym tygodniu zobaczymy uderzenie wody, które nie jest zbyt ekstremalne, oczekuję doskonałych połowów, gdy wszystko się uspokoi.

Matt Sharp

RAPORTY Z POŁOWÓW SŁONOWODNYCH

Raport z połowów łososia morskiego w Vancouver

W ten weekend pogoda zapowiada się wyśmienicie na zimowe łowienie chinook. Szczególnie w sobotę z bardzo słabym wiatrem w prognozie i odrobiną słońca jako bonus. Na froncie wędkarskim nie mamy zbyt wielu nowych informacji z zeszłego tygodnia. Wędkowanie było przyzwoite, jeśli chcesz spędzić czas wokół South Bowen i Howe Sound.

Ciekawą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są wieloryby. Przez ostatnie 2-3 tygodnie było ich całkiem sporo poza South Bowen. Prawie codziennie pojawiały się o nich doniesienia i dawały niezłe przedstawienie. Chociaż humbaki i wieloryby szare są dość powszechnymi obserwacjami w Cieśninie Georgijskiej, zwykle nie widzimy ich tak długo. Musi być tam duża ilość przynęty, aby utrzymać je w okolicy.

Jeśli zamierzasz obserwować wieloryby, upewnij się, że robisz to ze zdrowej odległości. DFO ma jednostkę ochrony wielorybów i patroluje. Więc upewnij się, że zachowujesz dystans, masz przy sobie licencję wędkarską, a te zadziory są całkowicie spłaszczone.

Oto link do obserwując przyrodę morską które pomogą nadać sens rzeczom.

Jeśli jesteś wzrokowcem, proszę bardzo!

DFO _Oglądanie _Dzika przyroda_listopad'22

Do zobaczenia w sklepie lub nad wodą,

Jasona Tonellego

Do wstawienia

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *